W mniejszych mieszkaniach lub tych, w których znajduje się aneks kuchenny do podejmowania gości trzeba podejść w inny sposób i przyszłe spotkania „ogarnąć” w bardziej strategiczny sposób. Metraż nie zawsze pozwala na zachowanie pełnej swobody podczas spotkania. Przeciskanie się podczas wstawania od stołu jest irytujące, rozprasza oraz odbiera swobodę ze wspólnego spotkania (każdy zaczyna trzymać się swojej strefy bezpieczeństwa, żeby nie uderzyć lub nie przeszkodzić drugiej osobie).

Mniejszy metraż, większy problem

Duży stółNa małej przestrzeni zachować pełną swobodę jest trudno. Stół w trakcie spotkania jest niezbędny, rezygnacja z tego elementu wykończeniowego zwyczajnie nie wchodzi w grę. Jednak zmiana formy często przynosi lepsze rezultaty. Wysoki stół potrzebuje krzeseł, które dodatkowo zapełniają dostępne miejsce, w efekcie robiąc jeszcze większy ścisk – szczególnie, jeśli gości jest więcej. Ławostół to lepsza alternatywa, która pozwala zaoszczędzić na miejscu oraz lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Ławostół to niewysoki element, który bardzo dobrze współgra z takimi dodatkami wykończeniowymi jak narożne sofy. Są one powszechnym dopełnieniem mieszkań lub domów z aneksem, w efekcie wstawienie ławostołu nie będzie powodować negatywnego kontrastu tylko przyniesie wielopoziomowe korzyści. Łowostół może być również punktem „granicznym” w większych pomieszczeniach. Będzie oddzielał on w salonie przestrzeń przeznaczoną do jedzenia i picia od przestrzeni do rozmowy. Opcji aranżacyjnych jest mnóstwo, a mniejsza forma stołu nie odbije się negatywnie na wyglądzie całości.

Dopasować wystrój pod siebie

Ławostół będzie dodatkiem, który zapewni wiele aranżacyjnej swobody. Z racji niewielkich wymiarów może on być wstawiany okazjonalnie – na większe spotkania, a później chowany np. do piwnicy. Potrzeby są różne i odbijają się w domowej/mieszkaniowej aranżacji. Ławostół jest w stanie niektóre z nich zaspokoić pełniej. Szukając opcji do zarówno szybkiej, jak i późniejszej zmiany warto zainteresować się ławostołami, czasem alternatywa okaże się o wiele lepsza niż utarty schemat.