Małe mieszkania, mają mały metraż w efekcie zagospodarowanie przestrzeni tak by była zarówno funkcjonalna, jak i odznaczała się określonym stylem wymaga strategicznego podejścia do tematu. Wykończenie łazienki z jednej strony może wydawać się łatwe, z drugiej jednak z racji ograniczonego miejsca nie możemy sobie pozwolić na realizację prawdziwie śmiałych wizji wykończeniowych.

Mniej równa się więcej

brodzik prysznicowy do małej gustownej łazienkiMałe łazienki na przykład w kawalerkach często zamiast kabiny prysznicowej mają brodzik prysznicowy https://www.lazienka-delux.pl/brodziki-cat-4. Ten element pozwala zaoszczędzić na miejscu, dzięki temu w łazience nie ma się wrażenia ścisku. Większość z nas w łazience trzyma również pralkę. Wszystko to trzeba brać pod uwagę wykańczając małe przestrzenie łazienkowe. Łazienka, nawet mała łazienka nie jest jedynie funkcjonalnym pomieszczeniem. Musi ona pasować wizualnie do całości. W końcu dom to odzwierciedlenie mieszkającego, musi się on w nim czuć możliwie jak najbardziej komfortowo. Brodzik prysznicowy oszczędza nie tylko miejsce, ale również wydatki. Dobre modele kosztują znacznie mniej niż całe kabiny prysznicowe, czy wanny (dla których wstawienia w małych łazienkach często trzeba przebudować całość). Jest to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne. Nie oznacza to jednak, że banalne. Brodzik prysznicowy ma tą niepodważalną zaletę, że potrafi się on wpasować praktycznie w każdy styl wykończeniowy, bez generowania zauważalnych negatywnych kontrastów. Jest to duża zaleta, ponieważ łazienkę remontujemy najrzadziej. Inne drobne sprzęty są zmieniane co jakiś czas, jednak główne wyposażenie łazienki to inwestycja na lata.

Inwestować w jakość

Jeśli na lata, to musi odznaczać się odpowiednią jakością. Brodzik prysznicowy nie jest produktem niszowym. W sklepach zarówno stacjonarnych, jak i sieciowych, które dostarczają rozwiązań łazienkowych brodziki stanowią bardzo rozbudowaną kategorię. Wyraźnie pokazuje to, że na tego rodzaju produktu zapotrzebowanie cały czas rośnie, w efekcie producenci nie mogą sobie pozwolić na dopuszczenie do sprzedaży produktów niskiej jakości. Jednak sprawdzić zawsze trzeba. Brodzik prysznicowy jest idealnym dodatkiem do łazienki w małym mieszkaniu, lub jako dopełnienie drugiej łazienki w dużym domu. Nie warto go od razu skreślać z listy opcji. Czasem mniej będzie rzeczywiście znaczyć więcej, a dobrej jakości brodzik prysznicowy (mimo niskiej ceny) będzie wydajnie służyć przez lata, pozwalając zaoszczędzone środki przeznaczyć na realizację innych bardziej palących priorytetów wykończeniowych.