Szukając czegoś do położenia na podłodze w domu zwykle rozglądamy się za dywanami, ewentualnie dla węższych pomieszczeń takich jak korytarze szukamy chodników. Niknie już zwyczaj wykładania podłóg wykładzinami, choć ciągle jeszcze można spotkać je w biurach czy niektórych instytucjach. Wybór zatem jet podyktowany głównie szerokością danego pomieszczenia.

chodniki sznurkowe

Na podłogę w korytarzu

Korytarze mają to do siebie, że są dość wąskie i często się po nich przechodzi. Podłoga w nich jest więc narażona na zarysowanie i zabrudzenie, zwłaszcza jeśli wykonana jest z drewna. W takich przypadkach wiele osób decyduje się na zastosowanie chodników. Wśród wielu dostępnych na rynku najlepszym wyborem wydają się być chodniki sznurkowe. Z czego wynika ich niezwykła przydatność w tych miejscach?

Trwałość lepsza niż gdziekolwiek

Chodnik sznurkowy jest produkowany w nieco inny sposób niż wszystkie dywany i chodniki. Posiada on niemal całkowicie gładką powierzchnię, która została osiągnięta przez płaski sposób tkania i bardzo gęste i zbite runo. To wszystko w efekcie sprawia, że chodniki sznurkowe nie dają się tak łatwo zabrudzić ani nie podlegają zagnieceniom, na przykład kiedy ustawi się na nich coś na stałe.

Często chodniki te posiadają także podgumowane spody, co sprawia, że są także antypoślizgowe. To bardzo przydatna cecha w miejscu przez które przechodzi się codziennie wiele razy. Zapobiega to także ślizganiu się chodnika pod wpływem wody na podłodze, co zdarza się np. w kuchniach czy łazienkach. Oprócz wszystkich wymienionych zalet, większość chodników tego typu jest także antyelektrostatyczna, czyli nawet podczas pocierania włókien nie ma możliwości, by się elektryzował i np. strzelał iskrami.

Chodniki sznurkowe mają cały szereg zalet, a mimo tego, jesteśmy w stanie kupić je dość tanio – ich ceny są obecnie bardzo atrakcyjne. Można polecić je zwłaszcza osobom, którym zależy na utrzymaniu korytarza w czystości bez większego wysiłku – wystarczy raz na jakiś czas je odkurzyć, raz do roku odświeżyć w praniu i wyglądają niemal jak nowe.