Wystrój wnętrza, podobnie jak sposób ubierania się mówi nieco o naszym charakterze oraz upodobaniach. To, na jakie zdecydujemy się dodatki zależy od naszego gustu. Obecnie w sklepach znaleźć można ozdoby oraz elementy aranżacyjne prezentujące różnorodne style. Nie trudno zauważyć, że ostatnio chętni wracamy do tego, co modne było dawniej, a więc do stylu retro. Są to nie tylko meble, dywany lub zasłony. Warto zwrócić uwagę również na plakaty retro. Te zdobić mogą różne pomieszczenia, jednak nie będą idealnie komponować się z mieszkaniem, w którym dominuje styl nowoczesny. Co mogą ukazywać plakaty w takim stylu? Podpowiadamy!

Stare kino

To, co znaleźć można na tego typu plakatach, to z całą pewnością filmy ze starego kina. Początki Hollywood przepełnione był świetnymi filmami, które znajdując się na plakatach wiele mówić mogą o właścicielach mieszkania. Znani aktorzy oraz charakterystyczne sceny z danych filmów również mogą stanowić formę plakatu. Będą one idealne dla miłośników dawnego kina, a także osób z dużym wyczuciem stylu. Jest to bardzo modny dodatek, które nada pomieszczeniu charakteru i od razu przyciągnie uwagę.

Pin-up

Pin-upCzyli piękne modelki, ubrane w charakterystyczne, obcisłe stroje. Moda na Pin-up znów powróciła, co widać w modzie. Jak się okazuje nawet plakaty i inne dekoracje wnętrz uwydatniają ten motyw. Tego rodzaju plakaty retro mogą zdobić ściany nie tylko mieszkań, ale również stylowych barów lub nawet tematycznych restauracji. Warto też zwrócić uwagę na to, że Pin-up to moc kolorów. Oczywiście dostępne są wersje czarno-białe, ale najczęściej plakaty te prezentują piękne i żywe kolory. Będą one więc idealne do stonowanych wnętrz, które będą ożywiać.

Modne dawniej samochody

Stylowe garbuski i inne marki dawnych aut także chętnie goszczą na plakatach. Tu mamy do czynienia z większą różnorodnością. Wśród plakatów retro ukazujących stare samochody znaleźć można przykłady kolorowych modeli, ale również ciemnych, jednokolorowych, bardzo prostych. Wówczas warto wykorzystać taki plakat we wnętrzu urządzonym w stylu minimalistycznym. Całość będzie prezentowała się bardzo spójnie oraz estetycznie.

O plakatach ogólnie

Szukając tego rodzaju plakatu na pewno zwrócimy uwagę na to, że wszystkie wyglądają na nieco zużyte, wcześniej używane. Kolory nie są już tak intensywne, a całość wygląda na lekko zszarzałą. Jest to zabieg celowy, techniczny, który dodaje uroku plakatom. Wyglądają one dzięki temu na bardziej realistyczne i świetnie prezentują się na ścianach.