Bardzo często poszukujemy rozwiązań praktycznych, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Skoro możemy sobie ułatwić pewnego rodzaju czynności, to dlaczego byśmy z tego nie mieli skorzystać? Takim rozwiązaniem są chociażby obejmy.

Czym są zaciskowe obejmy?

bejmaobejmaObejma jest to inaczej opaska, którą wykonuje się z różnych metali. Obejma jest zaciskana na rurach oraz na wężach. Może być wykonana z ocynkowanej stali czy też ze stali nierdzewnej. Takie obejmy są bardzo łatwe w montażu. Co więcej konstrukcja specjalna z brzegami zaokrąglonymi zapobiega uszkodzeniu się przewodów, na których są one montowane. Na rynku mamy do czynienia z różnego rodzaju oraz typami obejm. Do nich można zaliczyć te z pierścieniem jak i także te zwykłe. Zasada działania główna jest niezmiernie prosta. Scala się wstępnie oraz dopasowuje się dwa końce rur. Muszą one być połączone. Montuje się następnie obejmę oraz ustawia się w takiej dokładnie pozycji, w jakiem docelowo ma być. Krok kolejny to zaciśnięcie mechaniczne obejmy. Wykonuje się to przy pomocy śruby. Dokręca się ją z siłą odpowiednią. Chodzi o to, aby konstrukcja z odpowiednią siłą dociskała elementy oraz także gwarantowała pracę bezproblemową. Zaciskowe obejmy to niezwykle solidne jak i także ekonomiczne rozwiązanie. Konstrukcja obejm sprawia, że niezwykle jest odporna na warunki oraz wszelkiego rodzaju manipulacje. Do tego na pewno się poluzują. Duża dostępność jak i także łatwość montażu pozwala na ich stosowanie w zasadzie w każdej sytuacji oraz także branży. Zaciski są dostępne w naprawdę wielu wariantach. Mogą one mieć różne rozmiary, przekroje, kształty i wykonane mogą być zgodnie z zaleceniami indywidualnymi. Sprawia to nic innego jak to, że klienci nawet najbardziej wymagający znajdą dla siebie idealne produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Zastosowania obejmy

Obejmy za zadanie mają wytworzyć stabilny jak i także równomierny nacisk na przewód. Chodzi o doprowadzenie do scalenia z pozostałych elementem. Obejmy posiadają bardzo szerokie zastosowania. Między innymi stosuje się je w produkcji, transporcie, przemyśle morskim czy też w budownictwie. Obejmy o różnym typie znajdziemy w samochodach osobowych, samolotach, w maszynach produkcyjnych czy też w samochodach ciężarowych. Obejma jest rozwiązaniem doskonałym oraz także tanim. Dostępność do obejm jest spora, a więc z samym zakupem mieć problemu nie będziemy. Jest to niewątpliwie ich kolejna zaleta. Zatem jak najbardziej warto skorzystać z tego rozwiązania.