zasłony z lnuZasłony z lnu nie są tak często wybierane, ponieważ wymagają prasowania. A jednak warto przemyśleć, czy nie będą odpowiednie do naszego mieszkania. Obecnie coraz trudniej znaleźć dekoracje wnętrz, w tym także zasłony, wykonane z naturalnych materiałów. Najłatwiej znaleźć je w internecie, najlepiej w specjalistycznych sklepach takich jak pohlandia.com. Tego typu naturalne produkty sprawiają, że wnętrze domu wygląda zupełnie inaczej. Można zdecydować się na zasłony białe lub w nieco cieplejszym kolorze, w zależności od tego, jaki efekt będziemy chcieli uzyskać.

 

Warto zwrócić uwagę na to, by zasłony z lnu były odpowiednio szerokie. Dzięki temu można uzyskać pożądane, ozdobne efekty. Praktycznym rozwiązaniem jest wybranie nieco grubszych zasłon. To pozwala nie tylko na maksymalne poczucie prywatności, ale również sprawia, że materiał nie zniszczy się szybko.

 

Włókno lniane pod tym względem jest uważane za jedno z mocniejszych. Wymaga za to prasowania na mokro i w wysokiej temperaturze. Krochmalenie w przypadku zasłon nie jest aż tak konieczne, chyba że zależy nam na uzyskaniu konkretnego rezultatu.

 

Zasłony z lnu mogą mieć różne kolory. Zazwyczaj jednak odpowiednie w tym przypadku są barwy naturalne. Interesujące jest także połączenie zwykłego odcienia lnu z kolorem zielonym. To daje podwójnie naturalny efekt, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednim wystrojem wnętrza. Interesujące są także zasłony haftowane.