Rynek nieruchomości w Rzeszowie rozwija się bardzo dobrze. Tak dobrze, że sami mieszkańcy są zaskoczeni jak wiele nowych mieszkań powstało w ciągu ostatnich kilku lat. Skąd taki popyt na deweloperskie mieszkania w stolicy Podkarpacia? Zapraszam do lektury artykułu.

Po pierwsze – sytuacja gospodarcza

Od kilku lat Rzeszów ma się świetnie – rozwój gospodarczy miasta sprawił, że powstało dużo nowych miejsc pracy. Kilka dużych inwestycji, zagraniczne firmy, które w Rzeszowie ulokowały swój kapitał wpłynęły na to, że miasto zaczęło się dynamicznie rozwijać. Dzięki temu sporo osób nie tylko znalazło stabilne zatrudnienie, ale również zadowalające zarobki. To sprawiło, że więcej osób zdecydowało się w Rzeszowie zostać. Do tej pory młodzi, po studiach wyjeżdżali, by szukać pracy w większych miastach jak Kraków, Warszawa, Wrocław czy Łódź. Teraz nie było już takiej konieczności. Z miasta studenckiego Rzeszów stał się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.

Po drugie – nowe mieszkania w atrakcyjnej cenie

Taką sytuację idealnie wykorzystali deweloperzy, którzy widząc duży popyt zaczęli coraz licznej realizować inwestycje mieszkaniowe. Kupując kolejne tereny pod swoje inwestycje doprowadzili do powstania wielu nowoczesnych osiedli. Różnorodne metrażu, mieszkania o różnym standardzie, lokalizacje blisko centrum jak i w bardziej zacisznych lokalizacjach – dzięki temu każdy może wybrać mieszkanie najlepsze dla siebie. Ale jedną z największych atrakcji deweloperskich mieszkań w Rzeszowie jest ich cena. Nie można podać jednej ceny – bo są one różne – zależy jaki deweloper Rzeszów odpowiada za inwestycje. Jednak ogólny trend jest taki, że cena za metr kwadratowy za deweloperskie mieszkania w Rzeszowie jest dużo niższa niż w innych miastach. Nie chodzi tu wcale o miasta duże – ta różnica jest zbyt oczywista. Chodzi o miasta podobnej wielkości. Rzeszów zostawia je daleko w tyle. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Rzeszów oferuje stabilne zatrudnienie, najwyższe w całym województwie zarobki, jest miastem bardzo klimatycznym i atrakcyjnym kulturowo i turystycznie, a do tego ma jeszcze bardzo atrakcyjne ceny mieszkań – to okazuje się, że Rzeszów jest idealnym miejscem do zamieszkania. Nie tylko dla singli, osób z dziećmi, osób starszych – ale dla wszystkich którzy szukają deweloperskich mieszkań, które nie zrujnują ich kieszeni. Szukasz dobrego dewelopera i ciekawej inwestycji mieszkaniowej? - odwiedź stronę http://wikanasquare.pl/