Dywan od zawsze jest jednym z tych akcesoriów  w domu, który w szybki sposób może odświeżyć nasze pomieszczenie i nadać aranżacji zupełnie innego wymiaru. W zależności od naszej inwencji twórczej i preferencji nasz dywan może być doskonałym wypełnieniem każdego wnętrza. Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli dywanów, że z powodzeniem pięknie dopasujemy go w salonie hygge, rustykalnej sypialni, jak i industrialnych wnętrzach. Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób dobrać dywan do poszczególnych wnętrz. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanu do salonu? 

Dywany - w jaki sposób wpasować je w aranżację wnętrza?Dywan w salonie powinien stanowić integralną część całego wystroju tego reprezentacyjnego wnętrza. Najczęściej wybieranym dywanem jest dywan prostokątny lub okrągły, który umiejscowiony jest pod stolikiem kawowym. W zależności od naszych preferencji możemy postawić na stonowany, biały lub beżowy kolor, który pięknie uspójnić nasze wnętrze. Jeżeli chcemy zaszaleć, możemy wybrać zupełnie inny kolor, który specjalnie wyróżni strefę wypoczynkową od reszty salonu. Dywan w salonie powinien być rozmiarem dopasowany do wielkości naszej kanapy. Wśród różnych typów dywanów, najczęściej wybierane są te z krótkim bądź długim włosiem. Przytulne dywany z długim włosiem będą doskonałym miejscem do rekreacji i zabawy dla najmłodszych domowników.

Klimatyczne dopełnienie przytulnego wnętrza 

Sypialnia to idealne miejsce na wybór pięknego, komponującego się z resztą mebli i łóżkiem dywanu. W sypialni możemy wyróżnić kilka rodzajów miejsc, gdzie dywan spełni swoją rolę i doda pomieszczeniu przytulności. Najczęściej wybieranym sposobem na umiejscowienie dywanu jest miejsce przed łóżkiem, gdzie dywan będzie pełnił rolę typowo dekoracyjną. Możemy też postawić na dwa mniejsze dywany po bokach łóżka, a nawet na dywan bardzo dużych rozmiarów, który będzie umiejscowiony pod łóżkiem. Bez względu na nasz wybór, dywan w sypialni jest strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na ciepłym i przytulnym pomieszczeniu, w którym wypoczywamy warto zapoznać się z ofertą sklepu dywaneo.pl

Pokój dziecięcy idealnym miejscem na dywan 

Pokój dziecięcy to równie dobre na umiejscowienie dywanu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dywanów, które posiadają wzory zgodne z obecnymi zainteresowaniami i pasjami naszych pociech. Dywan do pokoju dziecięcego ze względu na swój użytkowy charakter powinien być wyposażony w krótkie włosie, co znacznie ułatwi jego czyszczenie. Jeżeli chodzi o kolor i kształt, warto zapytać o zdanie dziecko. To w końcu ono będzie spędzało na nim najwięcej czasu, dlatego ważne by dywan w pokoju dziecięcym podobał się przede wszystkim jemu.