Urządzanie wygodnej łazienki rozpoczynamy od projektu ścian i wnęk, układu instalacji elektrycznej i sanitarnej, na końcu - dopracowujemy szczegóły. Stawiając na prostotę, a jednocześnie funkcjonalność - kierujemy się w stronę eleganckich produktów, wyglądających efektownie, ale przede wszystkim - łatwych w utrzymaniu czystości i odpornych na zniszczenie.

Poświęćmy nieco więcej czasu umywalce - niezbędnej w każdym pomieszczeniu sanitarnym. W szerokiej ofercie umywalek możemy wyróżnić umywalki wiszące samodzielnie, które montujemy do ściany za pomocą śrub. Ich plusem jest przede wszystkim oszczędność miejsca i możliwość zawieszenia niemal w każdym miejscu - to szczególnie istotne w łazienkach o niewielkim metrażu. Umywalka wisząca może być również dopasowana do komponentu meblowego, stanowiącego jej podstawę.

umywalki nablatoweDrugi typ, który bije ostatnimi czasy rekordy popularności w modnych aranżacjach to umywalki nablatowe, zwane również stojącymi. Bardzo efektowny produkt doskonale wygląda zarówno w nowoczesnych, modernistycznych wnętrzach, a także jako dopełnienie klasycznego pomieszczenia łazienkowego.

Trzecim rodzajem, stosowanym w połączeniu z elementem meblowym są umywalki wpuszczane lub podblatowe. Tę drugą wersję najczęściej widuje się w centrach handlowych, gdzie istotne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni i stworzenie jak największej ilości stanowisk do mycia rąk.

Przy zakupie umywalki, oprócz systemu mocowania, niezmiernie istotny jest materiał z jakiego została wykonana. Wśród umywalek nablatowych królują ceramiczne, kamienne i marmurowe. Znajdziemy jednak ekstrawaganckie perełki, wykonane ze złota, szkła czy drewna. Umywalki umieszczane na blacie mają duże możliwości plastyczne ze względu na brak ograniczeń w montażu. Jedyne wymagania, to dopasowany blat, reszta jest kwestią inwencji i gustu twórcy. Jest to doskonały sposób na dopełnienie łazienki w lokalu gastronomicznym np. w kształcie filiżanki.

Dodatkowe, istotne ustalenia techniczne to liczba stanowisk oraz ich rozmiar. Są to parametry, które powinniśmy dobierać indywidualnie do przestrzeni w łazience oraz potrzeb użytkowników. Więcej można się dowiedzieć tu: http://bit.ly/umywalki-nablatowe.