Jeśli planujesz romantyczną randkę w domowym zaciszu, kolację z koleżankami lub po prostu chcesz się zrelaksować wieczorem na kanapie, na pewno zastanawiasz się, jak nadać swojemu mieszkaniu nastrojowy klimat. Na odpowiednią atmosferę składa się to, co odbieramy wszystkimi zmysłami - aranżacja, zapach czy dźwięk. Zobacz, jakie dodatki pomogą Ci w otrzymaniu romantycznego klimatu.

Aranżacja

Wiadomym jest, że bardziej intymny czy przytulny nastrój panuje wtedy, gdy przygasimy światło. Jak to jednak zrobić, by nie siedzieć z gośćmi w całkowitych ciemnościach? Główną pomocą mogą okazać się niezawodne świeczki. Popularne podgrzewacze w świecznikach, świeczki zapachowe w słoikach, świeczki Yankee, kominek zapachowy czy klasyczne świece - porozstawiaj je w całym pomieszczeniu na szafkach, półkach czy stolikach. Można śmiało stwierdzić, że połowa sukcesu już za Tobą! Świeczki działają niezawodnie w nadaniu romantycznej atmosfery. Im ich więcej, tym lepiej - pamiętaj tylko o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, by miły wieczór nie przerodził się w koszmar z wizytą straży pożarnej. Jeśli posiadasz kominek - śmiało w nim napal! To kolejna niezmiennie skuteczna rzecz, by nadać mieszkaniu przytulnego klimatu. Możesz również zastosować lampy o przygaszonym świetle. Jeśli chodzi o aranżację, pomóc Ci mogą także wazony ze świeżymi, ciętymi kwiatami oraz dodatki typu kadzidełka czy kominek zapachowy.

Zapach

Nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy, zapachy działają nie tylko na cały Twój organizm i psychikę, ale też na podświadomość - jeśli gdzieś panuje przyjemny zapach, to dane miejsce będzie Ci się dobrze kojarzyć. Jak więc sprawić, by w Twoim mieszkaniu unosił się delikatny, przyjemny, ale nie zbyt mocny zapach? kominek zapachowyMożesz użyć wspomnianych wyżej świeczek zapachowych, ale dobrym dodatkiem będą też kadzidełka czy kominek zapachowy. Kadzidełka to patyczki uwalniające zapach w czasie spalania. Oprócz przyjemnego zapachu wydzielają także aromatyczny dym. Kominek zapachowy natomiast to porcelanowe lub ceramiczne naczynie, które może występować w przeróżnych kształtach. Kominek zapachowy spełnia także funkcję ozdobną - z pewnością dopasujesz taki kominek, by idealnie wkomponował się w wystrój Twojego mieszkania. U góry naczynia znajduje się zbiorniczek, a pod nim - miejsce na świeczkę, popularny podgrzewacz. Do zbiorniczka należy wlać wosk lub olejek zapachowy, zapalić świeczkę - i cieszyć się cudownym aromatem unoszącym się w pomieszczeniu.

Muzyka

Ostatni akcent to dźwięki. Nastrojowa muzyka na pewno wprowadzi romantyzm do Twojego mieszkania i zapewni Ci niezapomniane przeżycia. Upewnij się, że dobierzesz odpowiedni do okazji podkład. Jeśli nie masz pomysłu - muzyka klasyczna sprawdzi się zawsze.