Jak poprawić komfort życia?

Dom to nie tylko powierzchnia mieszkaniowa. Pojęcie to powinno się łączyć z aspektem ciepła rodzinnego i poczucia swobody funkcjonowania. Istotnym w ujęciu tematu jest czynnik świadomości bezpieczeństwa we własnych czterech kątach. Rzecz się jednak komplikuje, gdy w naszym azylu pojawiają się nowe osoby. Początki wspólnej egzystencji bywają bardzo przyjemne. Wspólne akcesoria do telefonów zapewniają w mieszkaniu trochę więcej przestrzeni.  Dodatkowe książki lub sprzęty kuchenne kuszą swoją przydatnością, problem pojawia się wraz z ponadprogramowymi meblami i szukaniem miejsca aby  je pomieścić.

[caption id="attachment_1275" align="aligncenter" width="300"]akcesoria do telefonów Akcesoria do telefonów zawsze na swoim miejscu ułatwią Wam życie[/caption]

Ludzie chętnie łączą się w pary. Podejmując decyzje o wspólnym mieszkaniu robią ogromny krok milowy w rozwoju swoich relacji i radość temu towarzysząca czasem przesłania myślenie o wspólnej aranżacji przestrzeni. Kiedy jest się singlem wszystko w domu  ma swoje miejsce. Wówczas akcesoria do telefonów leżą w konkretnej szufladzie, a  położone na środku pokoju skarpetki leżą tam następnego dnia. Ulubiony fotel ma swoje miejsce i nadaje wnętrzu unikalnego charakteru. W momencie zamieszkania ze swą druga połówką komfort życia się podnosi ale aranżacja wnętrza przechodzi rewolucję.

Sztuka szukania kompromisów

Każde wnętrze ma swojego architekta. Osobę, która zadecydowała jak ustawić poszczególne meble, gdzie schować akcesoria do telefonów oraz jaki kolor ścian będzie odpowiedni. Kiedy przestrzeń dzielimy z innymi, nawet najdrobniejszy remont to sztuka szukania kompromisów. Aranżacja wnętrza zgodnego z poczuciem estetyki  odrębnych charakterów czasem graniczy z cudem, a efekty potrafią zaskoczyć. Stare polskie przysłowie mówi, że jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Dlatego przed remontem lub wymianą mebli warto skorygować priorytety wszystkich, przyszłych mieszkańców danego domu. Tak, aby nikt nie poczuł się pominięty.

Wybór kolorystyki ścian, rodzaju tapet czy parkietów to prawdziwa próba dla siły uczuć łączących domowników. Sprawa komplikuje się w sytuacji wyboru stylu mebli do poszczególnych pomieszczeń oraz gdy w grę wchodzi zaplanowanie przeznaczenia poszczególnych szafek w regałach i komodach. Zdawałoby się prosta rzecz, wyznaczenie przestrzeni dla sztućców czy  akcesoriów do telefonów może spowodować nieprzyjemną sprzeczkę. Warto wówczas uświadomić sobie, co w tym domu jest rzeczą najważniejszą. Przypomnieć powody wspólnego zamieszkania i zaakceptować potrzeby swej drugiej połówki. Docenić dodatkowe meble, nawet gdy psują rustykalny styl i cieszyć się tym, co najważniejsze.