Optymalna wilgotność powietrza w mieszkaniu to ta, która utrzymuje się na poziomie 40-60%. Wtedy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, a dzięki temu my czujemy się dobrze. Problem pojawia się w momencie, kiedy poziom ten spada poniżej 30%. Sytuacja taka ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ponadto we wnętrzu, w którym wilgotność nie utrzymuje się na zalecanym poziomie gromadzi się spora ilość kurzu, a to następnie przekłada się na możliwość występowania kataru, kaszlu oraz alergii. Jak się jednak okazuje, rynek postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i zaproponować produkt, który w szybki i łatwy sposób pozwoli na uporanie się z problemem zbyt niskiej wilgotności powietrza.
W jaki sposób rozprawić się z problemem zbyt niskiej wilgotności powietrza w mieszkaniu?
Sposobem na to, aby zwiększyć wilgotność powietrza do poziomu odpowiedniego dla naszego zdrowia oraz samopoczucia, jest zakup popularnego ostatnimi czasy produktu takiego jak nawilżacz powietrza czarny. Na rynku dostępne są ich różnorodne rodzaje, a mianowicie tradycyjne, parowe, ewaporacyjne, jak i również ultradźwiękowe. To, jaki z nich okaże się dla nas najlepszy zależy wyłącznie od naszych preferencji, a także możliwości finansowych, ponieważ im więcej funkcji ma do zaoferowania dany nawilżacz powietrza czarny, tym jego cena jest wyższa. Jak się okazuje ceny mogą wahać się od 10 zł, nawet do 1000 zł, w związku z czym sami widzimy, że ich rozpiętość jest naprawdę spora.
Na co uważać podczas nawilżania powietrza w mieszkaniu?
Kiedy zdecydujemy się użyć nawilżacz powietrza czarny we wnętrzu naszego mieszkania tudzież domu, niewątpliwie powinniśmy jego działanie poddawać regularnej kontroli. Z czego wynika taka konieczność? Mianowicie z tego, że bardzo łatwo przekroczyć granicę maksymalnego poziomu nawilżenia powietrza. Jeżeli poziom ten osiągnie więcej niż zalecane 60% wówczas może dojść do sytuacji, kiedy w naszych wnętrzach zacznie rozwijać się pleśń. Ta jak wiadomo jest bardzo szkodliwa dla zdrowia i może wpłynąć na znaczne pogorszenie naszego samopoczucia. Pleśnie i grzyby sprzyjają rozwojowi roztoczy, a te zaś powstawaniu alergii. W związku z powyższym, poza stosowaniem nawilżacza powietrza warto pamiętać również o regularnym wietrzeniu pomieszczeń. W okresie zimowym może być to utrudnione ze względu na wszechobecny smog, jednak warto sprawdzać poziom zanieczyszczenia powietrza i kiedy to tylko możliwe, otwierać okna w mieszkaniach nawet na oścież, pomimo często ujemnej temperatury na zewnątrz.