Hiszpania kojarzy się ze słońcem, plażą i idealną opalenizną. Jest to niebo na ziemi dla wszystkich młodych osób pragnących przeżyć latynoskie lato, jak również dla rodzin z dziećmi czy seniorów. Kraj ten ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, nie tylko z branży rozrywkowej. Jadąc większą grupą warto zastanowić się nad wynajęciem mieszkania w Hiszpanii zamiast pokojów hotelowych.

Tanio i na luzie

Większości ludzi wakacje życia kojarzą się z hotelami pięcio- gwiazdkowymi z wykupioną opcją All-inclusive. Istnieje jednak spora grupa osób, która ponad wszystko ceni sobie swobodę w zarządaniu czasem. Wynajmując mieszkanie w Hiszpanii nie tylko zaoszczędza się pieniądze na podstawowych czynnościach, takich jak gotowanie czy sprzątanie ale również nie jest się ograniczonym czasowo. Największym minusem hoteli są wyznaczone godziny posiłków oraz sztywne zasady towarzyszące tak zwanemu dress code. Jadąc na wakacje ze znajomymi niekiedy zdarzy się, że będziecie spać do 12. Zdecydowanie luźniejszą atmosferę wprowadza możliwość siedzenia przy stole w piżamie, bez makijażu i zbędnego uśmiechu na ustach.

W ramach oszczędności

mieszkania w Hiszpanii

Wynajmując mieszkanie w Hiszpanii na określoną ilość czasu można w łatwy sposób wynająć również samochód. W takim wypadku jest się zupełnie niezależnym od publicznych środków komunikacji oraz turystycznych wycieczek, które nie zawsze są najlepszą opcją dla rządnych przygód podróżników. Przed wyjazdem dobrze jest zrobić lekkie rozeznanie dotyczące możliwości znajdujących się w pobliskich miastach oraz wsiach. Niektórzy właściciele mieszkań w Hiszpanii, szczególnie w okresie letnio-wakacyjnym oferują swoją pomoc w procesie wynajmowania samochodu oraz chętnie służą pomocą w radzeniu co warto, a czego nie warto oglądać w ich regionie. Niekiedy nawet oferują się jako osoby oprowadzające po największych atrakcjach. Taki rodzaj współpracy bardziej spotkać można w serwisach takich jak couchsurfing, ponieważ ludzie zakładający tam konto są rządni poznawania nowych osób.

Warunki, których można się spodziewać

Typowe mieszkanie w Hiszpanii nie należy do przestronnych, jeśli znajduje się w centrum miasta. Zazwyczaj składa się ono z trzech pokoi, łazienki i osobnej kuchni, w której zmieści się maksymalnie parę osób. Ogromne okna z zewnątrz chronione są przez drewniane okiennice, które zabezpieczają przed słońcem. Bez nich w pomieszczeniu panowałby zaduch i temperatura, której nie dałoby się wytrzymać. Jadąc do wynajętego mieszkania w Hiszpanii należy przygotować się na to, że w starych budynkach woda ciepła jest limitowana, czyli tyle ile się nagrzeje, tyle jej jest, nie mniej jednak zimny prysznic z rana posiada działanie zdrowotne. Mieszkania w Hiszpanii należą do jednych z najbardziej urokliwych miejsc do mieszkania, bowiem każde z nich urządzone jest na swój własnym, niepowtarzalny wzór. Wewnątrz pomimo panującego na pierwszy rzut oka bałaganu, można odnaleźć artystyczną harmonię.