Prawie każdy marzy o osobnej sypialni, niestety jednak bardzo często pokój, w którym śpimy, pełni również wiele innych funkcji. Dla własnego zdrowia, jeśli tylko jest taka możliwość, powinniśmy wydzielić dla siebie jedną sypialnię, w której będziemy jedynie relaksować się, odpoczywać oraz spać. Musi być ona odpowiednio urządzona oraz stworzona z przestrzeganiem istotnych zasad.

Chłodne barwy są istotne

materace do spaniaCzęsto sypialnia kojarzy się nam przede wszystkim z miejscem pełnym intymności, dlatego wiążemy z nią głównie intensywne barwy Faktem jest jednak, że o wiele lepiej w przypadku większych przestrzeni, np. ścian, sprawdzą się barwy zimne, które zapewnią automatyczny relaks dla naszego mózgu. Jakie to barwy? Przede wszystkim błękit czy mięta, jeśli preferujemy odcienie bardziej pastelowe i obecnie modne. Dobrze sprawdzi się również beż czy szarości – te ostatnie będą dobre do wnętrza nowoczesnego, jak i klasycznego. Warto wybrać je do ozdobienia ścian i większych powierzchni, przede wszystkim po to, aby wprowadzić do wnętrza spokojną atmosferę relaksu.

Wygoda przede wszystkim

Najważniejszym elementem naszej sypialni jest oczywiście łóżko, to ono decyduje o naszym komfortowym śnie. Kupując łóżko w sklepie meblowym, zazwyczaj osobno wybiera się ramę i całą konstrukcję oraz osobno materace do spania. Rodzajów materaców na rynku jest bardzo dużo, warto jednak pamiętać, że materac nie powinien być zbyt miękki, by utrzymywał kręgosłup w odpowiedniej pozycji oraz zbyt twardy, by dawał komfort podczas użytkowania. Materace do spania powinny również być dopasowane do pozycji jaką przybieramy podczas snu, dlatego warto również ten czynnik brać pod uwagę przy zakupie.

Własny styl

Elementy dekoracyjne, na które postawimy w sypialni nie muszą być zgodne z powszechnie przyjętymi standardami. W tym miejscu kreujemy wystrój wyłącznie dla siebie i tylko nam musi odpowiadać. Dobrym dodatkiem są świece zapachowe, które sprawią, że w pokoju zawsze będzie unosił się charakterystyczny zapach. W wystroju warto wykorzystać pamiątki z podróży, które mają dla nas znaczenie sentymentalne, nawet jeśli nie łączą się z resztą wyposażenia w spójną całość. Wyszukana na zagranicznym targowisku najładniejsza poszewka dekoracyjna z pewnością przypomni nam miłe chwile z wakacyjnych wojaży. Na ścianach możemy umieścić plakaty z ulubionych filmów lub książek.

Pora na zakupy

Również wiele inspiracji znajdziemy w samych sklepach z wyposażeniem wnętrz, z których możemy czerpać garściami. Skompletujemy tam ulubione dodatki lub kupimy przedmioty, których charakter możemy diametralnie zmienić. Jednak tak ważne przedmioty jak materace do spania, czy poduszki bezpieczniej będzie zakupić w specjalistycznym sklepie, gdzie spotkamy personel, który pomoże dobrać nam potrzebne akcesoria.