biała łazienka banyo.plPrzygotowując aranżację mieszkania, często skupiamy się głównie na salonie i sypialni. Spędzamy godziny dobierając ozdoby, kolory ścian, meble, akcesoria, dodatki i oświetlenie. To prawda, to właśnie w tych pomieszczeniach spędzamy najwięcej naszego czasu. Z pewnością funkcja reprezentatywna i użytkowa salonu sprawia, że to na nim skupiamy największą uwagę, gdyż to właśnie on powszechnie nazywany jest wizytówką domu. Czy jednak ta sytuacja pozwala nam na ignorowanie reszty pomieszczeń? Co z kuchnią, łazienką czy przedpokojem? Te pomieszczenia często cierpią na brak naszej uwagi i urządzane są “po kosztach”, z tego, co zostanie po aranżacji salonu. Jest to ogromny błąd, gdyż łazienka to miejsce relaksu i odprężenia po ciężkim dniu pracy lub nauki. Jak ożywić łazienkę i nadać jej niepowtarzalny wystrój? O tym w dzisiejszym wpisie!

Łazienkowa powierzchowność

Urządzenie naszej wymarzonej łazienki musimy oczywiście rozpocząć od tego, co najważniejsze, czyli podłogi i ścian. Kolory, jakich użyjemy do pokrycia pomieszczenia, nadadzą łazience motyw przewodni i klimat, który ciężko będzie ukryć dodatkami i dekoracjami. Ostatnio niezwykle popularne stały się mozaiki szklane, które swoją oryginalnością i wszechstronnością zadowolą gusta amatorów ciekawych rozwiązań. Mozaiki szklane (https://www.banyo.pl/pol_m_Plytki-i-mozaiki_Mozaika_Mozaika-szklana-169.html) to wykonane z lakierowanego szkła elementy układane w przeróżne wzory i wariacje. Ich minimalistyczny charakter sprawia, że nadają pomieszczeniu nuty stylu i elegancji, a fakt, że na rynku możemy spotkać mozaiki szklane w chyba każdym możliwym kolorze, sprawia, że dopasujemy go idealnie do naszych upodobań.

Oświetlenie tworzy klimat

Jednym z ważniejszych elementów tworzących nastrój pomieszczenia, jest z pewnością oświetlenie. To część aranżacji, na którą niesłusznie nie zwracamy uwagi. Jak się okazuję pomimo tego, że w świadomej ocenie często pomijamy światło iluminację to właśnie ono manipuluje naszym postrzeganiem rzeczy i z góry definiuje panujący w pomieszczeniu klimat. Nie inaczej jest z łazienką, która pod wpływem ciepłego światła zamieni się w przytulny i relaksujący azyl dnia codziennego.

Dodatki - zwieńczenie pomieszczenia

Wybierając dodatki do naszej łazienki powinniśmy zastanowić się, w jakim klimacie i stylu chcemy ją umiejscowić. Boho, skandynawski czy klasyczny - możliwości jest wiele i warto z nimi eksperymentować. Dzięki takim wyborom jak mozaiki szklane, możemy wyłącznie za pomocą dodatków przystosować łazienkę na różnej stylistycznie aranżacje. To właśnie dodatki zdefiniują efekt końcowy i postawią kropkę w naszym wnętrzarskim dziele.