Choć pozornie może się wydawać, że wybór krzeseł to nic trudnego, jednak źle dobrane- naprawdę potrafią uprzykrzyć życie. Decydując się na zakup nowych krzeseł drewnianych trzeba brać pod uwagę nie tylko ich estetykę, lecz także przeznaczenie oraz funkcjonalność. Aby nie popełnić błędu warto pamiętać o trzech podstawowych zasadach.

Dobieramy krzesła do stołu To bardzo istotne, aby krzesło pozwalało na wygodne siedzenie przy stole oraz spożywanie posiłków. Należy zwrócić przy tym uwagę zarówno na wysokość, jak i szerokość krzesła. Idealnie dobrane powinny mieć taką wysokość, żeby siedząca osoba miała stół na wysokości żeber. Równie ważna jest szerokość, pozwalająca zarówno na wsunięcie krzeseł, kiedy nie są one używane, jak i wygodne spożywanie posiłków, bez obaw, że któryś z gości lub domowników znajdzie się poza przestrzenią stołu.

Dobieramy krzesła do użytkowników

Czyli, krótko mówiąc, szukamy takich, które będą wygodne. Ważne jest tutaj, żeby krzesło miało komfortowe oparcie, pozwalające wygodnie oprzeć plecy, oraz siedzisko o odpowiedniej głębokości, z którego nikt nie będzie się zsuwał. Przed zakupem warto posiedzieć chwilę na krześle, żeby sprawdzić na ile odpowiada ono naszym potrzebom. Projektanci mebli nie zawsze biorą pod uwagę funkcjonalność mebli, więc czasami najpiękniejsze krzesła zupełnie nie nadają się do siedzenia. Warto też zastanowić się nad wyborem materiałów, z których mebel został wykonany. W ofercie sklepów meblowych znaleźć można duży wybór krzeseł tapicerowanych, z siedziskiem pokrytym skórą lub tkaniną. Jeśli cenimy sobie luksus, można zastanowić się nad wyborem takiego krzesła.

Dobieramy krzesła do stylu życia

W jakich okolicznościach i jak często korzystamy ze stołu i krzeseł? Kim są nasi domownicy i goście? Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, które często wchodzą na krzesła nogami, śnieżnobiałe obicia z aksamitu raczej należy sobie darować. Co innego, jeśli mieszkańcami są starsze osoby, które lubią spędzać czas przy stole np. ustawiając pasjanse lub rozwiązując krzyżówki. Wtedy warto zainwestować w wyściełane siedzenie i wygodne podłokietniki. Niezależnie od tego, w jakich okolicznościach korzystamy z krzesła powinno nam ono zapewnić maksimum komfortu.

Porada

Jeśli nie masz czasu wychodzić z domu, wiele ciekawych krzeseł znajdziesz w internecie, na przykład: https://stolpluskrzesla.pl/c293-krzesla-drewniane