Świeże kwiaty to atrakcyjny element wystroju każdego wnętrza. Jeśli cenisz sobie tego typu dekoracje, w Twoim salonie nie może zabraknąć miejsca dla eleganckiego wazonu. Przy czym musisz pamiętać, by wazon swoim wyglądem pasował do ogólnego wystroju takiego pomieszczenia. W przypadku nowoczesnego salonu wyposażonego w meble o minimalistycznej formie, mocno dekoracyjne wazony zwyczajnie się nie sprawdzą. Jaki zatem wazon będzie najlepszym wyborem dla nowoczesnego salonu?

nowoczesne wazony do salonu

Szklane wazony – przezroczyste czy kolorowe?

Prosta forma, minimalna ilość dekorów i transparentność to jeden ze znaków rozpoznawczych wielu modeli wazonów szklanych, stworzonych z myślą o nowoczesnym wystroju współczesnych mieszkań. Wśród tej grypy produktów znajdziesz wysokie wazony do salonu w wersji bezbarwnej, wykonane z przezroczystego szkła, jak również w wersji kolorowej, wykonane ze szkła barwionego, mlecznego, półprzezroczystego lub przezroczystego. Wybór konkretnego modelu wazonu powinien uwzględniać ogólną kolorystkę danego wnętrza. Szeroka oferta sklepów internetowych może nam to  znacząco ułatwić. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w przypadku wnętrz minimalistycznych dobrym pomysłem będą transparentne wazony o smukłych kształtach. Gdy do wnętrza chcesz wprowadzić więcej orzeźwiających akcentów, możesz postawić na szklany wazon kolorowy o designerskim, rzucającym się w oczy kształcie.

Wysokie wazony do salonu

Wysokie wazony do salonu?

Smukłe i wysokie wazony do salonu to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Tego typu wazony mogą być ustawiane na stołach, meblach i co ciekawe, również bezpośrednio na podłodze. W tym ostatnim przypadku muszą być to jednak wazony naprawdę wysokie, które nie zgubią się na tle mebli i innych elementów wyposażenia salonu. Wysokie wazony do salonów najczęściej wykonane są ze szła lub ceramiki. Jeśli mają to być wazony ustawione na meblach, w przypadku wazonów szklanych dobrym pomysłem będzie wybór wazonów przezroczystych, które nie przyciągają zbyt wiele uwagi. Jeśli taki szklany wazon zamierzamy ustawić na podłodze, wciąż może być to wazon przezroczysty, ale dobrze, gdy będzie to również wazon barwiony, w kolorze pasującym do wystroju salonu.

Duże wazony na podłogę do salonu

Duże wazony na podłogę do salonu

Aranżując mieszkanie warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów, które idealnie wpasują się w styl domu. Jednym z takich przedmiotów są bez wątpienia duże wazony, które będą pasować przede wszystkim do pokoju dziennego.

Nowoczesne wazony charakteryzują się w głównej mierze niebagatelnym stylem i designem, który będzie pasować do praktycznie każdego stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. To również świetne rozwiązanie pod względem trzymania kwiatów. Będą one widoczne na pierwsze rzut oka, a zarazem będą świetne pokazywać zalety roślin.

Duże wazony to także idealne rozwiązanie, gdy dany pokój wygląda na pusty. To świetne wyjście by zagospodarować powierzchnię. Można je postanowić obok praktycznie każdego elementu. Mogą to być zarówno szafki, stoliki, fotele czy kanapa.