Dywany wełniane są przeważnie robione z owczej wełny. Najlepsza jest owa z owiec nowozelandzkich. Niedawno niezwykle modny stał się trend ECO oraz z owego względu zaciekawienie wełnianymi dywanami wciąż wzrasta. Niewątpliwą korzyścią zakupu wełnianego dywanu jest to, iż wełna jest zasobem odnawialnym, jaki jest odpowiedni dla środowiska. Wełna wychodzi od owiec, jakie co roku są podcinane. W przeciwieństwie do owego, w co wierzą poniektórzy ludzie, podcinanie owiec w prawdy ich nie rani oraz jest istotne dla ich zdrowia w miesiącach letnich.

Co musimy wiedzieć o dywanach wykonanych z wełny?

Dywany wełniane zrobione są z ekologicznych włókien wełny owczej niezwykle doskonałej klasy. Za najlepszą uważa się wełnę nowozelandzką, z merynosów oraz z pierwszej strzyży. Im grubsze runo, tymże dywan jest niezwykle elastyczny, natomiast to znaczy, iż ma odpowiedniejszą wytrzymałość na wgniecenia oraz zagniecenia, na przykład przy przenoszeniu mebli. Runo z wełny ma własną wilgoć, co sprawdzi się w domach oraz mieszkaniach, gdzie jest za chłodne powietrze. W okresie, jeśli jest duża wilgoć, wełna ją pochłania, by oddać ją, jeśli zrobi się upalnie.

Jakie zalety mają dywany wełniane?Zalety dywanów z wełny

Jako pierwszą spośród zalet, jaką charakteryzują się dywany wełniane należy wymieszać ich własną wilgotność. Cecha owa winna być uznawana zwłaszcza poprzez osoby, zamieszkujące domy oraz mieszkania, w jakich jest suche powietrze. Natomiast to dlatego, iż w czasach zwiększonej wilgoci, wełna pochłania ją po to, aby kiedy znowu zrobi się za sucho, na powrót oddać ją do powietrza. Dywany wełniane stanowią względem tego naturalny statecznik stopnia wilgoci powietrza, w związku z czym są także antyelektrostatyczne, natomiast co za tym idzie przyjemne w normalnym używaniu.
Dywany wełniane mają możliwość regulowania wilgoci powietrza w miejscu. Kiedy ilość pary wodnej w powietrzu stanowi za wysoka, pochłaniają ją we własne włókna. Kiedy z kolei jest za sucho, odprowadzają wilgotność do atmosfery, tworząc niezwykle pozytywne warunki we własnym środowisku.
Zaleta owa jest zwłaszcza istotna w wypadku osób cierpiących na astmę.

Czy należałoby kupić dywan z wełny?

Niewątpliwie jeżeli ktoś zastanawia się czy należałoby zakupić dywan wełniany to należy jasno napisać, iż warto oraz będzie to po prostu właściwa decyzja. Przygotowany dobrze dywan z wełny jest zrobiony dokładnie oraz tworzy wspaniałą gładką strukturę niezwykle miłą w dotyku. Włosie wełniane jest przyjemniejsze aniżeli sztuczne, natomiast należy się liczyć z tym, iż przy teraz wykorzystywanych rozwiązaniach w zakresie projektowania sztucznych dywanów włosie wełniane może się wykazać mniej trwale.