Kiedy chcesz zrobić porządek w swoim życiu najpierw zacznij od swojego otoczenia. Posprzątanie przedmiotów, rzeczy oraz uporządkowanie półek i szaf to dobry początek postanowień. Jeżeli czujesz, że stoisz w miejscu i nie potrafisz ruszyć dalej zmień coś! Przemebluj, przestaw, ale przede wszystkim posprzątaj!

Nie bez powodu w wielu filmach oraz serialach zdenerwowane bohaterki chwytają za mopa i wiadro. Podświadomie chcą wtedy zająć czymś swoje myśli i spróbować poszukać rozwiązania, które być może już mają w swojej głowie, ale nie chcą się do tego przyznać. Dobre sprzątanie jest jak sen. Pozwala odpocząć i nabrać dystansu. Dlatego jeżeli faktycznie masz coś do przemyślenia, chcesz coś zmienić, wtedy spróbuj zmienić coś w swoim otoczeniu. Przede wszystkim zacznij od uporządkowania otoczenia.

Pranie! To jedna z rzeczy, którą zrzucamy na ostatnią chwilę, bo w tygodniu nie ma na nią czasu. Bezsensu marnować dzień na pranie, dlatego tym razem zaplanuj sobie dzień na pranie, suszenie oraz prasowanie. Przede wszystkim przejrzyj stronę ze środkami czystości, np. http://laboratoriumpanidomu.pl/pranie/tabletki-i-kapsulki-do-prania.html i wybierz odpowiednie kapsułki do prania. Później zbierz nie tylko ubrania z całego tygodnia, ale również pościel, obrusy i firany, a następnie pozwól im się wyprać. Rozwieś pranie i ciesz się pięknym zapachem świeżości!

Kapsułki do prania potrafią zdziałać cuda, jak również kapsułki do zmywarki. Jeżeli masz taką możliwość nie zostawiaj brudnych naczyń, spróbuj systematycznie zapełniać swoją zmywarkę po to, aby nie odgruzowywać kuchni spod sterty naczyń. Perfekcyjna Pani domu byłaby zawiedziona widząc puste szafki i pełny zlewozmywak oraz blat!

Jednym z piękniejszych zapachów w domu jest ten, który rozprzestrzenia się od umytych, czystych podłóg. W połączeniu z wypranymi pościelami sprawi, że poczujesz świeżość oraz chęć do działania, ponieważ Twoje otoczenie będzie uporządkowane!

Jeżeli brakuje Ci motywacji do działania, spróbuj zacząć od sprzątania wokół siebie, a następnie przejdź do własnych planów. O wiele łatwiej zacząć się uczyć, kiedy wszystko wokół jest już zrobione. Metody studenckie czasami warto przenieść do dorosłego życia!