Aranżując wnętrze, dąży się do funkcjonalnych rozwiązań, które będą się sprawdzać każdego dnia. Nowoczesne technologie odgrywają w tym procesie coraz większą rolę, czego przykładem może być zastosowanie zdalnie sterowanego karnisza.

Chcąc zakupić karnisz elektryczny, warto zwrócić uwagę na jego parametry. W sprzedaży są dostępne takie produkty, które można skategoryzować chociażby pod względem długości. Standardowo uda się zamówić te o napędzie elektrycznym, które osiągają długość dziesięciu, dwudziestu pięciu lub sześćdziesięciu metrów. Można zdecydować się na te, które są jedno lub dwutorowe, a także zamówić profil, który zostanie wygięty według indywidualnych zapotrzebowań.

Karnisz zdalnie sterowany to niewątpliwie duże udogodnienie, zwłaszcza dla tych, którzy mają dość napięty harmonogram. Wówczas odsłanianie i zasłanianie kotar wykonuje się samoistnie, w taki sposób, by pozostawić tak dużo wpadającego światła do pomieszczenia, jak jest wskazane o danej porze dnia. Co warto podkreślić, to fakt, że napęd działa bardzo cicho, toteż zasłony przesuwają się praktycznie bezszelestnie.

karnisz elektrycznyJeśli zaś chodzi o ciekawe rozwiązania technologiczne, jakie zastosowano w karniszu elektrycznym, to warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowego sprzęgła. Ten niewielki element znacznie ułatwia korzystanie z mechanizmu w przypadku, gdy zdarzy się, że w danej chwili nie będzie dostępu do prądu. Można także ustawić czas automatycznego otwierania i zamykania zasłon. Niezwykle interesującą funkcją, w jaką wyposażane są zdalnie sterowane karnisze, jest możliwość wykrywania przeszkód na torze, po jakim przesuwana jest zasłona.

Wszystkie te cechy sprawiają, że takie karnisze mogą z powodzeniem znaleźć swoje zastosowanie w inteligentnym domu. Tym bardziej, że można nimi sterować zarówno za pomocą specjalnie do tego celu skonstruowanego pilota, jak i za pomocą włącznika, który montuje się na ścianie. Dodatkowo można spotkać się z opcją, jaka umożliwia podłączenie sterowania do automatyki wybranego obiektu. Więcej o karniszach elektrycznych można dowiedzieć się tu: http://www.forestpolska.com/karnisze-elektryczne.html.