Komody to meble, które mają dwojakie zastosowanie. Odgrywają one bardzo ważną rolę w kwestii wystroju wnętrz. Ich bogata stylistyka objawiająca się w różnorodności kształtów, materiałów, wzornictwa i kolorów pozwala doskonale wzbogacić wnętrze każdego domu lub mieszkania. Oprócz wystroju, komody spełniają także funkcję środka przechowywania odzieży i innych przedmiotów dostosowanych do pomieszczenia, w którym się znajdują.

Funkcje komód

Komoda to przede wszystkim miejsce przechowywania pościeli i ubrań w sypialni. Jej szuflady pozwalają na segregowanie odzieży według rodzajów. Mniejsze komody doskonale sprawdzają się natomiast jako szafki nocne. w których szufladach można trzymać różne drobiazgi osobiste, a na górnym blacie - lampkę nocną.

Komoda to także niezastąpiony mebel w gabinecie. Można w niej przechowywać dokumenty, katalogi, pisma i książki, co pozwala na zachowanie należytego porządku. O porządek może ona zadbać oprócz tego w przedpokoju. Postawiona nieopodal wycieraczki doskonale będzie się sprawowała jako mebel do przechowywania obuwia i akcesoriów do niego, a także takich elementów garderoby jak czapki, szaliki i rękawiczki.

Nie można również zapomnieć o możliwości wstawienia komody http://www.top-mebel.com.pl/pl/c/Komody/3 do łazienki lub kuchni. W łazience doskonale odnajdzie się ona jako mebel do przechowywania środków czystości i artykułów łazienkowych przy umywalce, natomiast w kuchni (jeśli posiada duże szuflady) idealnie sprawdzi się ona jako mebel do przechowywania akcesoriów kuchennych takich jak garnki, patelnie czy talerze chroniąc je przed zabrudzeniem.