Jeżeli ktoś ma kawałek niezagospodarowanej ziemi przy domu, może w prosty sposób zrobić sobie mały, przydomowy sad z wymarzonymi odmianami ulubionych owoców. Problemem bywa na ogół kupno odpowiednich sadzonek - po ciekawe odmiany trzeba wybrać się do oddalonych sklepów ogrodniczych, spory kłopot może stanowić ich przewiezienie.

Alternatywą jest zakup owocowych drzewek i krzewów przez internet, lecz również związany z obawami o ewentualne uszkodzenie systemu korzeniowego w trakcie transportu.

Drzewka czy krzewy?

Kup sobie sadOwocowy zawrót głowy czeka każdego, kto chce dokonać zakupu roślin owocowych do sadu w sklepie drzewka-faworytka.pl

Samych jabłoni sklep oferuje aż 34 gatunki, w tym tak ciekawą, jak czerwonąmiąższową, a spośród kilkunastu odmian grusz można kupić azjatycką odmianę gruszy Chojuro.

Miłośnicy owoców prosto z krzaka znajdą w sklepie pospolite odmiany porzeczek i truskawek, ale również niezwykle ciekawą atkinidię, nazywaną mini kiwi.

Klienci mogą liczyć również na miłe niespodzianki - sprzedawcy dołączają do zakupów w gratisie dodatkowe drzewko owocowe, najczęściej jabłonki.

 

Ochrona systemu korzeniowego w czasie transportu.

Nie ma ryzyka, że korzenie rośliny ulegną uszkodzeniu w czasie transportu. Sklep drzewka-faworytka.pl oferuje zakup roślin  w dwóch formach - z odkrytym korzeniem lub doniczkowane. Te drugie wystarczy wprost z doniczki przesadzić do ziemi. Przy zakupie każdy nabywca otrzymuje dokładną informację, jak należy przesadzić drzewko lub krzew do ziemi. Klienci z zadowoleniem komentują sposób pakowania roślin do transportu - nie są zgniecione, połamane ani uszkodzone.

Jak dokonać wyboru odpowiedniej rośliny?

Czytelny i prosty interfejs sklepu drzewka-faworytka.pl pozwala bardzo wygodnie się w nim poruszać. Każda roślina jest opisana w takim samym porządku:

- tabelka z podstawowymi informacjami o drzewku (wysokość, czas zbiorów, rozmiar owoców, czas owocowania, smak)

- informacja o odmianie,

- informacja o owocach,

- wymagania dotyczące uprawy, nasłonecznienie, preferowane wymagania glebowe,

- zapylacze (rośliny, które powinny być w pobliżu do zapewnienia owocowania),

- rodzaj i termin cięcia rośliny.

Dla profesjonalnych sadowników sklep drzewka-faworytka.pl ma odmiany drzew owocowych do uprawy przemysłowej, np. do zbioru mechanicznego.

Dodatkowe porady

Strona jest wyposażona w F&Q. W tym dziale można znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania, dotyczące uprawy roślin owocowych. Początkujący sadownik dowie się, kiedy najlepiej sadzić rośliny, jak je sadzić, w którym miejscu ogrodu, jak zabezpieczać przed mrozami.