Wybierając płytki, warto mieć na uwadze interesujący wygląd łazienki. Można ją nieco urozmaicić, by dodać jej piękna i charakteru. Poza płytkami wybieranymi na większy obszar przydadzą się też takie, które będą się wyróżniać. Chcąc stworzyć interesujące wnętrze, ma się różne możliwości. Warto je poznać.

Płytki do małej atrakcyjnej łazienki

łazienkowe płytki

Małą łazienkę najczęściej wykłada się płytkami jasnymi. Modne teraz są białe. Wybierając takie łazienkowe płytki, mocno powiększy się wnętrze optycznie. Kiedy jednak pozostać przy samej bieli, to wnętrze może nie wyglądać przyjaźnie. Jak je urozmaicić i nie pomniejszyć? Można np. wykonać pasek z płytek w innym kolorze. Taka pozioma linia biegnąca przez całą łazienkę nie tylko jej nie pomniejszy, ale jeszcze ją powiększy. Inna możliwość to nieduże akcenty z płytek łazienkowych w innym kolorze. Mogą być to kolory, które tak, jak biel, powiększają optycznie. To np. błękit oraz seledyn.

Co wybrać do dużej łazienki?

Przy wyborze płytek do dużej łazienki ma się więcej możliwości, by zyskać ciekawy efekt. Nie trzeba się obawiać optycznego jej pomniejszenia. Warto nawet wybrać łazienkowe płytki, które ocieplą to wnętrze, a więc i nieco je pomniejszą. Dobrym pomysłem jest wybrać ciemne albo wyraziste płytki do miejsc, które warto wyróżnić. To np. miejsce, gdzie jest wanna. Jeśli ma być modnie, to mogą to być płytki ciemnoszare albo imitujące drewno. Większe akcenty płytek w kolorze mocno się wyróżniającym można dać i w innych obszarach łazienki. Ile ich będzie, to zależy od jej wielkości.

Wzorzyste płytki w łazience

Inna możliwość na uczynienie łazienki interesującą to wybór płytek wzorzystych. Im większa łazienka, tym większe mogą być to wzory. Mogą też wtedy obejmować większe obszary. Modny teraz wzór to liście. W dużej łazience można wyłożyć takimi płytkami ten fragment, gdzie znajduje się wanna. Taki wzór sprawia, że łazienkowe płytki to element pomagający się odprężyć. W małej łazience sprawdzą się drobne wzory. Jeśli są w spokojnych kolorach albo jednobarwne, to mogą obejmować większy obszar. Wśród najmodniejszych znajdują się obecnie płytki patchworkowe. Pojawiają się na ścianach albo na podłodze. Jeśli ich kolor jest szary, to można je wybrać do urozmaicenia małej białej łazienki. Wybór kolorów płytek jest ogromny. Różne są też ich wzory. Urozmaicające wnętrze łazienkowe płytki mogą się znaleźć na różnych obszarach. To znaczy, że jest nieograniczona ilość pomysłów na ciekawą aranżację łazienki. Decydując się na coś, warto uwzględnić jej wielkość oraz planowany w niej klimat.