Łuparka jako idealne narzędzie do rozbijania drewnianych kloców Mieszkając w domku jednorodzinnym lub posiadając gospodarstwo rolne z pewnością raz do roku spotkamy się z koniecznością porąbania drewnianych kloców. Kloce te powstają na przykład podczas prowadzenia prac porządkowych w ogrodzie. Także z klocami drewnianymi mamy do czynienia podczas przygotowywania opału na zimę.

świder do łuparkiMożemy to wykonać za pomocą dobrze naostrzonej siekiery, jednak zajmie nam to dość dużo czasu oraz poświęcimy na to dużo siły. Rąbanie kloców drewnianych siekierą może być dla nas nawet niebezpieczne. Brak wprawy, doświadczenia powoduje, że szybko się zmęczymy a stos klocków drewnianych wcale nie będzie malał. Do tego powstający hałas od uderzeń siekierą, fruwające w powietrzu z dużą szybkością i siłą kawałki drewna, które są bardzo niebezpieczne dla otoczenia oraz pęcherze na dłoniach zniechęcają do takiego sposobu łupania drewna. Z pomocą tutaj przychodzi łuparka świdrowa do drewna. Jest to dość prostej konstrukcji urządzenie mechaniczne, które pozwoli nam na szybkie i bezpieczne połupanie kloców drewnianych na odpowiedniej dla nas a w zasadzie dla naszego pieca wielkości kawałki. Łuparka do drewna wykorzystuje prostą zasadę działania klina, który tutaj jest w postaci gwintowanego stożka stalowego. Gwint na stożku powoduje, że kloc drewniany samoczynnie jest wciągany na świder do łuparki i pod wpływem powstającej siły rozpychającej zostaje rozrywany na części. My ograniczamy się jedynie do podania kloca na stół łuparki, poprzez lekki nacisk na kloc inicjacji początku wkręcania się świdra do drewna oraz do odłożenia na bok już połupanych kawałków drewna.

Forsplit.pl oferuje nam łuparki do drewna, które na pewno w naszym gospodarstwie staną się idealnym narzędziem do rozbijania drewnianych kloców. Ceny łuparek świdrowych do drewna są zróżnicowane i rozpoczynają się od kilku set złotych. Mało tego,  w ofercie firmy znajdują się gotowe podzespoły wchodzące w skład kompletnej łuparki. Mając minimalne zdolności manualne jesteśmy w stanie zbudować sami łuparkę świdrową do drewna. Oczywiście wcześniej zaopatrujemy się w gotowe elementy konstrukcyjne, takie jak świder do łuparki czy też wał łożyskowy z zabudowanymi łożyskami. W ten sposób możemy sami zbudować łuparkę świdrową i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zbudowana przez nas łuparka świdrowa do drewna, której konstrukcja oparta jest na oryginalnych elementach pozwoli nam w bardzo wydajny, spokojny i bezpieczny sposób połupać zgromadzone na podwórku kloce drewna oraz stanie się jednym z niezbędnych elementów wyposażenia naszego gospodarstwa domowego.