Poduszki towarzyszą nam praktycznie przez cały dzień. Zasypiamy na nich w naszych sypialniach, a siedzimy na nich w ciągu dnia. Poza praktyczną stroną poduszek, nie jest tajemnicą, że już jakiś czas temu, poduszki z poszewkami ozdobnymi, stały się obowiązkowym dodatkiem, każdej z najpopularniejszych stylizacji wnętrz i jako niezwykle uniwersalny dodatek, zaczęły pełnić funkcję dekoracyjną.

[caption id="attachment_1082" align="alignleft" width="331"]poszewki ozdobne Poszewki ozdobne odmienią każdego "jaśka"![/caption]

Podkreśl nimi styl Twoich wnętrz

Poszewki ozdobne to nie lada sztuka przy dopasowywaniu ich do kolorystyki oraz wzornictwa do naszego charakteru wystroju. Przykładowo do stylu skandynawskiego, charakteryzującego się jasnymi pastelowymi kolorami, szarością oraz bielą, dopasujemy proste poduszki z motywami nawiązującymi do geometrii, ukazujące piękną przyrodę i zwierzęta charakterystyczne dla Skandynawii lub kompozycje czarno-białe. Poza tym do poduszek z poszewkami ozdobnymi w tej stylizacji, świetnie nada się specjalnie dopasowany pled.

Stwórz własną kompozycję

Rozłóż je na sofie, łóżku lub narożniku. Na fotelu również sprawdzi się jedna, a maksymalnie dwie poduszki z poszewkami ozdobnymi. Najlepiej zróżnicuj je tak, aby pozostały w jednym klimacie, jednocześnie różniąc się od siebie kolorem, wzorami czy kształtem. Na początku może wydać się to trudne, ale po jakimś czasie z pewnością przemieni się to w ekscytującą zabawę poduszkami z poszewkami ozdobnymi, dzięki której Twoje wnętrza będą nabierały nowego uroku, po zmianie samego materiału powlekającego.

Siedziska oraz pufy

Już jakiś czas temu zapanowała moda na wielkie poduchy, służące nam za niezwykle wygodne siedziska. Do tego oryginalnie obite pufy, które wraz z poduchami, ze względu na swoje dość duże gabaryty oraz niezwykłą wygodę, lądują w pokojach dzieci, młodzieży lub tych “młodych duchem”.

Bawcie się nimi

W trakcie doboru oraz rozplanowywaniu miejsc, w których zostaną ulokowane poduszki z poszewkami ozdobnymi, poduchy czy pufy, pamiętaj o tym, że najważniejsza jest Twoja kreatywność. Przetestuj kilka kombinacji, układów, a na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie! Wiele przykładów świetnych poszewek ozdobnych znajdziesz na http://www.artmini.pl/pol_m_Poszewki-ozdobne-213.html.