Aranżacja salonu nie należy do najłatwiejszych. Pomieszczenie to łączy bowiem funkcję swoistego centrum życia domowników i miejsca do wypoczynku z rolę reprezentacyjną. W salonie podejmujemy gości, urządzamy rodzinne przyjęcia czy spotkania ze znajomymi. Jak urządzić salon idealny? Poznaj nasze inspiracje i znajdź swój własny pomysł na oryginalną aranżację, która połączy elegancję z funkcjonalnością.

Beże i szarości w salonie – postaw na klasykę

Cenisz klasykę i poszukujesz pomysłu na aranżację salonu, który będzie ponadczasowy? Wyraziste kolory i fantazyjne dodatki proponowane co sezon przez dekoratorów i projektantów wnętrz zamień na stonowane rozwiązania. Miłośnikom ponadczasowej klasyki do gustu powinien przypaść salon w odcieniach beżu i szarości. Odcienie te mogą trafić na ściany, ale możesz również wykorzystać je na meblach, tekstyliach i dekoracjach, a ściany pomalować na biało. Ciekawie będzie prezentować się salon z jedną ścianą pomalowaną na szaro, która stanie się tłem dla całej aranżacji. Beż doskonale sprawdzi sie również na kanapie i fotelach. Możesz dobrać do niego szary dywan. Obok kanapy postaw niski stolik kawowy w białym kolorze pasujący do komody i mebli w podobnym stylu. Całość rozświetlisz za pomocą zielonych roślin, żółtych poduszek i wyrazistych dodatków (np. zasłon). Chcesz, aby salon pełnił zarazem funkcję jadalni? Nie może wtedy zabraknąć dodatkowej strefy z dużym stołem (możesz wybrać model rozkładany) i krzesłami. Ważne, aby tapicerka krzeseł pasowała stylistycznie i kolorystycznie do kompletu wypoczynkowego. Nad stołem może zawisnąć dodatkowe oświetlenie, które niejako oddzieli tę część od strefy wypoczynkowej.

Klimaty nowoczesne – nasze inspiracje salonu

Salon możesz urządzić również w bardziej nowoczesnym stylu. Postaw wtedy na minimalizm podkreślony kilkoma bardziej wyrazistymi detalami. W strefie wypoczynkowej doskonale sprawdzi się biała kanapa skórzana i fotele lub pufy pasujące do kompletu. Ciężkie meble zastąp nowoczesną sofą o subtelnych kształtach i na niewielkich nóżkach. Pufy mogą mieć oryginalne kształty zaskakujące ciekawym designem. Do takiego zestawu doskonale będzie pasować niski stolik kawowy z przeszklonym blatem i metalowymi nóżkami. Filar z lustrami nada aranżacji nowoczesnego charakteru i optycznie powiększy wnętrze, a stylowa lampa doskonale uzupełni całość. W roli dekoracji doskonale sprawdzą się nowoczesne rolety typu dzień i noc, prosty wazon z kwiatami oraz nowoczesna czarno-biała grafika zdobiąca jedną ze ścian.