Ogrzanie części domowych pomieszczeń może być wyjątkowo trudne. Przykładem takiego pomieszczenia jest łazienka, w której zwykle instaluje się niewystarczającą ilość punktów cieplnych, przez co pomieszczenie to wymaga ciągłego dogrzewania. Do dogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, takich jak łazienki, wykorzystuje się grzejniki elektryczne, olejowe i termowentylatory. Ta ostatnia kategoria urządzeń, ze względu na niewielkie rozmiary, dużą mobilność i niską cenę, cieszyć się największą popularnością wśród różnych grup użytkowników. Jeśli już decydujemy się na zakup tego typu sprzętu, powinniśmy jednak wiedzieć, na co zwrócić większą uwagę przy jego zakupie.

termowentylatorRozmiar i kształt urządzenia

Kupując termowentylator, warto dopasować go do ogólnego wystroju wnętrza naszego mieszkania lub wystroju jednego z jego pomieszczeń. Dzięki temu urządzenie w mniejszym stopniu będzie rzucało się w oczy, stając się naturalnym elementem, częścią wyposażenia danego pomieszczenia. Na szczęście w sprzedaży znajdziemy setki różnych modeli termowentylatorów o zróżnicowanych kształtach i w wielu kolorach. To powinno pozwolić na wybór urządzenia idealnie dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb. Kupując termowentylator, warto również zwrócić uwagę na sposób jego wykonania i wykończenia. Jeśli konstrukcja urządzenia wygląda na solidną, prawdopodobnie termowentylator posłuży nam przez długie lata, np. http://www.stadler-form.pl/78-termowentylatory. Unikamy zakupu sprzętu wykonanego niesolidnie, składającego się z kiepsko dopasowanych elementów, na pierwszy rzut oka nietrwałego i awaryjnego.

Moc termowentylatora

To kluczowa informacja na temat wydajności cieplnej danego urządzenia. Jeśli zależy nam na zakupie sprzętu, który pozwoli nagrzać powietrze w pomieszczeniu o większym metrażu, warto zdecydować się na zakup termowentylatora o dużej mocy, wyposażonego w wiatrak o większej średnicy. Gdy kupimy sprzęt o niewielkiej mocy, nagrzanie wnętrza wspomnianej na wstępie, nawet niewielkiej łazienki, może zająć mnóstwo czasu.

Dodatkowe funkcje

Ważną funkcjonalnością, w jaką powinien być wyposażony każdy profesjonalny termowentylator, jest automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia. Dzięki zabezpieczeniu nie dojdzie do przeciążenia sprzętu i nie ulegnie on spaleniu. Ciekawą funkcją oferowaną przez najnowsze, droższe modele termowentylatorów jest również termostat. Dzięki obecności termostatu możemy ustawić pożądaną temperaturę, do jakiej chcemy nagrzać powietrze w danym wnętrzu. Po osiągnięciu granicznej temperatury, urządzenie samoczynnie się wyłączy.