Własne cztery kąty to nasza mała przystań, w której odpoczywamy, relaksujemy się, spotykamy z rodziną i znajomymi, a także spożywamy posiłki i regenerujemy się na kolejny dzień. Nic zatem dziwnego, że każdy z nas przykłada tak dużą wagę do urządzania swojego gniazdka.

Urządzaj z głową

Wszystkie pomieszczenia w domu muszą być zaprojektowane tak, aby odpowiadały na potrzeby domowników. Jednocześnie muszą spełniać standardy wnętrza. Co to oznacza? Znaczy to, że wyposażenie każdego z nich musi odpowiadać na charakter pomieszczenia. Dlatego inne meble kupujemy do salonu, a inne do kuchni, czy łazienki. Dla przykładu, meble łazienkowe producent musi wykonywać tak, aby nadawały się do miejsc o podniesionej wilgotności. To właśnie to pomieszczenie sprawia inwestorom najwięcej problemu. Nie tylko ze względu na wilgoć, ale również inne ograniczenia, np. umieszczenie odpływów, kranów, rur, grzejnika i innych elementów przy bardzo małej powierzchni. Na szczęście na rynku znajduje się mnóstwo rozwiązań, dzięki którym możemy urządzić łazienkę funkcjonalną, bezpieczną i ładną. Pamiętajmy, że meble łazienkowe producent zawsze projektuje w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystywały dostępne miejsce. Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie?

Markowe czy najtańsze

Zakup mebli łazienkowych to inwestycja na lata. Łazienka jest wnętrzem, którego aranżację zmieniamy najrzadziej. Dlaczego? Właśnie ze względu na jej trudny charakter. Kupując stolik kawowy nie musimy się kierować w zasadzie niczym innym prócz wyglądu i rozmiarów. W przypadku mebli łazienkowych producent ma ogromne znaczenie. Nie oczekujmy, że meble zakupione za grosze będą służyły nam przez dziesięciolecia.

Rodzaje

Podstawowym czynnikiem, który determinuje trwałość mebli łazienkowych jest materiał, z którego zostały wykonane. Niezwykle istotny jest również sposób ich wykończenia. Szeroka oferta płyt meblowych, folii, lakierów i elementów o charakterze dekoracyjnym pozwala producentom na dużą swobodę w projektowaniu. Standardowe rozwiązania przy wykańczaniu mebli, które znajdziemy najczęściej to laminowania, lakierowanie oraz foliowanie. meble łazienkowe producentWykorzystanie foli meblowej umożliwia wykonanie szafek w niemal dowolnym kształcie, co jest niezbędne w przypadku niestandardowych pomieszczeń (np. w kształcie trapezu, zbyt wąskich etc.). Miłośnicy stylu retro mogą zamówić np. folię wyglądającą jak antyczne drewno. Folia to bardzo ciekawy sposób wykończenia, ponieważ pozwala również uzyskać efekt 3D (poprzez zastosowanie na przemian folii matowej i błyszczącej). Najwyższą odpornością mechaniczną odznaczają się fronty lakierowane.