Każda ozdoba stołu musi w pewien sposób wpisywać w aranżację wnętrza oraz okazję, na którą jest przygotowana. Wybór odpowiedniego obrusu, zestawy, świeczników czy serwetek może być dość trudny, ale w konsekwentnym designie możemy różne rzeczy ze sobą łączyć. Wydaje się więc, że elementem stałym, który pojawia się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych czy rustykalnych dekoracjach, są wazony szklane. To idealne naczynie, by ułożyć w nim kwiaty cięte, a także przygotować inne stylowe aranżacje.

Naczynie do kompozycji

Wazony szklane towarzyszą nam od lat, stanowiąc niezbędnik domowych i restauracyjnych aranżacji. Z drugiej strony stale zmienia się ich forma, kształty, a także to, w jaki sposób stylowe naczynie wykorzystujemy. Wszak z początku służyło do przechowywania i eksponowania kwiatów ciętych oraz innych roślin, obecnie wazony szklane są doskonałym miejscem do przygotowania dekoracji z różnych materiałów, światełek i innych elementów. Na rynku dostępnych jest cały szereg różnych wazonów szklanych.  Żeby się o tym przekonać, odwiedź chociażby stronę https://dladomuirestauracji.pl/pl/c/Wazony-szklane/101. Poza wymiarem praktycznym mają one przede wszystkim zrobić i dlatego właśnie ich kształt oraz kolor znacząco wpłyną na to, do czego będziemy ich używać i w jaką stylistykę się wpiszą. Wazony szklane wykorzystuje się najczęściej do ekspozycji kwiatów. Bardzo często taka dekoracja pojawia się na stole w czasie ważnych uroczystości. Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany i wielkością bukietu, ale także przestrzeni, jaką dysponujemy. Poza tym warto zwrócić również uwagę na kolor naczynia, bo wazony szklane dostępne są w szeregu różnych barw – od minimalistycznych przezroczystych modeli po produkty we wszystkich kolorach tęczy aż do eleganckiej czerni, która rewelacyjnie kontrastuje z energetycznymi barwami roślin.

wazony szklaneKształty, wielkości, wykończenia

Wazony szklane wpisują się i nowoczesne – inspirowane trendami skandynawskimi, i w tradycyjne aranżacje. W tych aspektach istotne będą nie tylko kolory, ale także kształty. Popularne są na przykład modele cylindryczne, które pozwalają ułożyć bukiet nawet z bardzo wysokich kwiatów, a także wielopoziomowych kompozycji. Poza tym wazon szklany może stać się również niezwykle stylowym lampionem, gdy w środku umieścimy świecę, którą dodatkowo może ozdabiać piasek dekoracyjny lub kamienie. W nowoczesnych wnętrzach pojawiają się także produkty w kształcie kuli. To doskonale rozwiązanie, gdy chcemy przygotować dekorację stołu, która będzie pięknie wyglądać, ale nie będzie przeszkadzać gościom. Poza kwiatami warto w wazonach szklanych w kształcie kuli przygotować również kompozycje z suszonych roślin, muszli lub na przykład światełek.