krzesła metalowe ogrodoweCoraz większą popularnością u ludzi cieszy się stonowany i chłodny wystrój mieszkania. Kiedyś panował raczej odwrotny trend i mieszkania urządzano w bardziej starodawny i bogaty sposób. Kolory były ciepłe, sprawiały wrażenie przytulności, gromadzone bardzo liczne drobiazgi, wręcz "zagracano" całe pokoje różnymi pamiątkami z wakacji, rodzinnymi zdjęciami, wielkimi kuframi z zabawkami.

Meble, krzesła, stoliki były drewniane, raczej ciężkie w wadze i w swoim wyglądzie niż lekkie i jasne. Ciężko powiedzieć o nich by były w pełni funkcjonalne i wygodne jednak dalej takie tradycyjne podejście do wystroju jest dosyć popularne wśród niektórych rodzin.

Dzisiaj jednak najczęściej mieszkania czy pojedyncze pokoje urządza się raczej w zupełnie inny sposób. Zimne jasne kolory szafek, stolików, dominują pojedyncze elementy jak lampy i krzesła metalowe lub plastikowe, zamiast drewnianych. Ściany maluje się na biało bądź niebiesko czy szaro. Wszystko musi być poręczne, kompaktowe i co najważniejsze, nie powinno zagracać przestrzeni pokoju. Odpadają więc popularne niegdyś olbrzymie meblościanki i boazerie które optycznie pomniejszają pokój. Dominują pojedyncze mebelki, szafki nie powinny uginać się od książek czy gadżetów i różnych ozdób. Styl takich mebli najlepiej można określić jako typowo industrialny. Metaliczne wykończenia, kształty często opływowe i mało kanciaste, chociaż zdarzają się również bardzo kanciaste, wręcz nienaturalnie.

Także w naszych ogrodach wiele się zmieniło - do lamusa odeszły plastikowe zestawy krzeseł i mebli, które jeszcze niedawno można było spotkać w każdym ogródku. Coraz częściej decudujemy się na krzesła metalowe ogrodowe, które są równie chętnie wybierane co krzesła drewniane. Zaletą mebli ogrodowych metalowych jest fakt, że nie wymagają tak częstej konserwacji do zestawy drewniane.