Spotyka się ja najczęściej na weselnym stole i aranżacji restauracyjnej przestrzeni. Organza- materiał delikatny, niezwykle cienki, a przy tym plastyczny. Niegdyś kojarzony z luksusem i elegancją, dziś goszczący w wielu aranżacjach weselnych i ceremonialnych. Swoje zastosowanie znajduje także w modzie i we wnętrzarstwie. Poniżej przedstawimy kilka sposobów na to, jak można wykorzystać tkaninę, jaką jest organza.

Organza – co to jest i gdzie ją wykorzystać?

Organza to delikatny, prześwitujący materiał, który można wykorzystać w aranżacji pomieszczenia na kilka sposobów. Jej miękkość sprzyja układaniu jej na finezyjne sposoby. Organza występuje w bardzo wielu kolorach, a paleta ta pozwala na wykorzystanie jej w wielu kreatywnych pomysłach aranżacji stołu. Organza, którą w szerokiej, barwnej gamie można odnaleźć tutaj: https://szklanatorebka.pl/pl/c/ORGANZA-MATERIAL/208 posłuży w kilku stylizujących kreacjach.

Bieżnik na stół

Stół udekorowany organzą

Chyba najczęściej organza wykorzystywana jest jako bieżnik na stół w restauracjach podczas ważnych okazji. Delikatna i miła w dotyku ładnie układa się na stole. Posiada wiele kolorystycznych odcieni, dzięki czemu można ją dopasować do określonego stylu. Ponadto organza występuje także ze zdobnymi, złotymi przeszyciami.

Kokarda z organzy

Przy dekoracji kościoła, stołu, czy krzeseł także wykorzystuje się organzę. Jest ona materiałem lekkim i łatwo poddającym się układaniu, dlatego to właśnie z niej tworzy się kokardy, które przywieszane są do kościelnych ławek, czy weselnych krzeseł.

Organza i szkło

Na weselnym stole nie może zabraknąć żywych kwiatów i wysokich lampionów, a te najlepiej wyglądają w szklanych wazonach i kielichach, które dodatkowo warto ozdobić organzom. Pompony Kolejny przykład tego, do czego można wykorzystać organzę. W prosty sposób można stworzy z niej pompony, które w raz z lampkami typu cotton balls, czy tymi szklanymi i wiszącymi, będą tworzyły barwną aranżację weselnej sali.

Weselne prezenty

To także świetny sposób na zapakowanie weselnych prezentów. Organza nie jest drogim materiałem, a idealnie nadaje się to finezyjnego opakowania prezentów o niestandardowych rozmiarach i formach. Może być także świetną alternatywą do popularnych wstążek.

Zdobienie samochodu i dodatków

Bukiet panny młodej, chusteczka w kieszeni pana młodego, drobne kwiaty we włosach – wszystkie te elementy zdobienia mogą być ubogacone przez organzę. Organza to materiał, który ma nie jedno zastosowanie podczas organizacji wesela, czy innych ważnych imprez. Delikatna, elegancja, a dzięki barwnej kolorystyce niezwykle ozdobna.