Nadeszła wiosna, która nastraja wszystkich pozytywnie do działania. To czas pierwszych długich spacerów, kawy na tarasie z samego rana oraz zabaw w ogródku. Nie wystarczy postawić na piękne meble, dodatki i huśtawki dla dzieciaków. Konieczne jest, aby włożyć dużą dozę starań w wygląd strefy zielonej. Poniżej znajdują się 3 wskazówki, które sprawią, że ogród nabierze całkowicie nowego wyglądu.

Zielony dywan

środek na chwasty

Nie wszyscy przykładają dużą wagę do wyglądu trawy w swoim ogrodzie. Niektórym wydaje się, że i tak będzie rosnąć. Oczywiście może tak być, ale brak dbania o murawę sprawi, że będzie ona przerzedzona i pełna chwastów. Nie jest to proste zadanie, lecz wykonalne. Na początek należy zmierzyć się z tym, co zostało po zeszłorocznym sezonie i po kolei przechodzić przez etapy: wertykulacji, czyli rozluźnienia murawy, nakłuwania np grabiami, aby pobudzić trawę do wzrostu, uzupełnienia ubytków, nawożenia, oczyszczania przy pomocy preparatu jakim jest środek na chwasty. To nie wszystko. Ważne jest, aby przez cały sezon regularnie kosić, nawadniać i nawozić murawę. Tylko dzięki systematyczności jest szansa, że będzie prezentować się nienagannie. Środek na chwasty to nasza broń, z której będziemy często korzystać. Jest to bezpieczny sposób na pożegnanie się z mniszkiem, babką czy gwiazdnicą.

Drzewka i żywopłot

Wzbogacenie ogrodu o żywopłot i drzewka to świetne posunięcie. Nie tylko mamy szansę na trochę prywatności, ale również na domowe owoce, jeśli drzewka zakwitną. Kolejną zaletą jest przyjemny cień, który przysłoni naszą trawę przed pełnym słońcem. Nowo posadzone drzewka należy obficie podlewać oraz jeśli zajdzie taka potrzeba stabilizować na palikach. Środek na chwasty pomoże w ograniczeniu rozrostu tych nieproszonych gości. Można też skorzystać z kory i przykryć ziemię wokół nowych roślin.

Tęcza w ogrodzie

Bez wielobarwnych kwiatów ogród wygląda bardzo ubogo. Nie zastanawiajmy się długo i zainwestujmy w taki rodzaj ozdób. Jeśli obawiamy się, że wybrana przez nas roślinność może się nie przyjąć, ponieważ nie posiadamy odpowiedniej ręki do kwiatów, zdecydujmy się na donice przepełnione bratkami, stokrotkami czy aksamitkami. Ustawione przy ścieżkach będą się wspaniale prezentować. Piękne otoczenie wokół domu wymaga dużo wysiłku i pracy. Finalnie trud się opłaci. Zadbany ogród to miejsce, gdzie będziemy odpoczywać do wczesnej jesieni z całą rodziną. Prywatna oaza pozwoli na organizowanie wieczorów ze znajomymi przy dobrym jedzeniu i niekończących się rozmowach. Soczyście zielona trawa wolna od chwastów, kolorowe kwiaty oraz dopilnowane drzewka będą pierwszorzędną wizytówką.