Pomoc przy pracach domowych jest zawsze mile widziana. Czy to inni domownicy, czy nowoczesna technologia, liczy się efekt, jaki z ich pomocą zostaje osiągany. Obok zmywarki, najchętniej kupowanymi, automatycznymi pomocnikami domowymi są centralne odkurzacze dbające o komfortowe, szybkie a przede wszystkim efektywne robienie porządków, wraz z usuwaniem z powietrza roztoczy i drobnoustrojów.

Instalacje wykonywane są z użyciem produktów kilku producentów, w tym między innymi centralny odkurzacz Beam, który jest liderem na rynku nowoczesnych rozwiązań technologicznych w swoim segmencie. Biorąc pod uwagę korzyści płynące ze stosowanie centralnego odkurzacza, włącznie z oszczędnością energii i akcesoriów- jako że w centralnym odkurzaczu worki trzeba wymieniać ledwie kilka razy w roku przy takim samym poziomie eksploatacji- zwrot poczynionej na początku inwestycji odczuwa się już po pierwszych miesiącach korzystania ze sprzętu by wywieść gruz. Swarzędz, a raczej firmy w tym mieście mają taki sprzęt. Dzięki wygodnym, a zarazem wytrzymałym dodatkom z centralnego odkurzacza można korzystać podobnie jak z tradycyjnego, z tą różnicą, że efekty są łatwiej osiągalne i lepsze. Taki jest centralny odkurzacz. Akcesoria do niego też nie są za drogie.

W nowym budownictwie centralne odkurzacze są instalowane w zasadzie od ręki. Sam projekt domu zawiera w sobie miejsce na montaż takowego systemu.