Nie rzadko podczas urządzania mieszkania o efekcie końcowym decydują detale. Cały misternie zaplanowany układ może nam popsuć brak „tego czegoś”, stanowiącego swoistą klamrę spinającą aranżację wnętrza. Szczególną uwagę na najdrobniejsze detale i elementy powinniśmy zwrócić decydując się na styl nowoczesny, w którym to jeden źle dobrany komponent może nas później razić w oczy i psuć spójność kompozycji. W dzisiejszym wpisie,  podpowiemy czego nie może zabraknąć w nowoczesnym salonie czy kuchni i na co należy zwrócić uwagę decydując się na aranżację w tym stylu.

Designerskie oświetlenie

Pierwszym kluczowym elementem we właściwie każdej aranżacji, jest kwestia doboru odpowiedniego oświetlenia. Lampy stojące, wiszące czy może kinkiety? To wszystko zależy od stylu, na który się decydujemy. Przy aranżacji Vintage, Retro lub po prostu klasycznej, oczywistym będzie postawienie na lampy stojące z rozłożystym abażurem o stonowanej kolorystyce. W przypadku stylu skandynawskiego czy np. boho wybór lampy już nie będzie taki oczywisty chociaż na pewno łatwiejszy, gdyż do tych stylów pasować nam będzie zdecydowana większość dostępnego na rynku oświetlenia. Jeżeli jednak aranżujemy nasz salon czy kuchnię na nowoczesną nutę, warto postarać się wybrać coś co nada klimatu pomieszczeniu, jednocześnie będąc spójne z resztą wyposażenia. W takim wypadku warto zdecydować się na lampy designerskie, które swoim ponadczasowym, często minimalistycznym projektem idealnie wpasują się do większości aranżacji, stanowiąc ozdobę same w sobie.

Nowoczesne krzesła

Krzesła Eames w nowoczenym wnętrzuW końcowym etapie projektowania i urządzania nowoczesnego salonu lub kuchni warto uwzględnić takie elementy jak krzesła czy fotele. Do współczesnej aranżacji najlepszym wyborem będą oczywiście stylowe krzesła Eames. Te designerskie i gustowne krzesła amerykańskich projektantów wprowadzą do naszego salonu szyk i elegancję a mnogość dostępnych wzorów sprawi, że każdy znajdzie odpowiednie krzesła Eames do swojej aranżacji. Warto wspomnieć o samym elemencie praktycznym krzeseł Eames, gdyż często dobrze wyglądające krzesło czy fotel, rozczarowują nas pod względem funkcjonalności. Na szczęście w przypadku tych amerykańskich krzeseł nie ma mowy o kompromisach pomiędzy wygodą a designem – są niezwykle komfortowe i prezentują się naprawde dobrze!

Gustowne dodatki i sztukaterie

Sztukaterie i listwy oświetleniowe to kolejny wspaniały element, którym możemy „zagrać”, aby dopełnić nasze nowoczesne pomieszczenie. Dobrze dobrane gipsowe lub żywiczne elementy mogą wprowadzić naprawdę ciekawy efekt do wnętrza typu modern. Decydując się jednak na wykorzystanie sztukaterii musimy dokładnie przeanalizować projekt, tak aby wstawka rzeczywiście pasowała do pomieszczenia, a nie stanowiła nienaturalny „doczep”.