W momencie, kiedy stoimy przed koniecznością aranżacji salonu, często wyznaczamy sobie cel, że ma być nie tylko elegancko i funkcjonalnie, ale również modnie. Stąd też nasz wybór pada w kierunku nowoczesnych mebli do salonu. Sęk tkwi w tym, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak powinna wyglądać ich forma.

Nowoczesne, czyli jakie?

Nowoczesne wnętrzeSalon jest niewątpliwie tym miejscem w domu, który w kwestii popołudniowego wypoczynku i spotkań towarzyskich ma najwięcej do powiedzenia. To właśnie on jest wizytówką całego mieszkania, dlatego musi prezentować się jak najbardziej okazale. Duży udział w tym zakresie odgrywają meble. W przypadku modernistycznych aranżacji, do głosu dochodzi duża przestrzeń oraz minimalizm. Tu nie ma miejsca na niepotrzebne bibeloty i inne, dekoracyjne przedmioty zagracające przestrzeń. Liczy się prostota i funkcjonalność. Takie zatem muszą być nowoczesne meble do salonu.

Kolor ścian – nie bez znaczenia

Kompletując wyposażenie, musimy zwrócić uwagę na kolorystykę ścian, która nie pozostaje obojętna. Optymalną propozycją w tym zakresie są stonowane barwy, np. różnego rodzaju biele, szarości czy brązy. A co zrobić w sytuacji, gdy jesteśmy zwolennikami wyrazistych odcieni? Niestety, wtenczas stylistyka współczesna nie stanowi dla nas najlepszej propozycji.

Nowoczesne meble do salonu

Geometryczne kształty, minimalistyczna forma i ostre zakończenia – wszystkie te elementy upodobały sobie modernistyczne meble. A które z nich okażą się niezastąpione? Z pewnością stylowa, praktyczna i ponadczasowa komoda prezentująca swoje dumne oblicze w połączeniu z wysokimi szafkami lub regałem o solidnym wykończeniu. Często pojawiającym się akcentem są szklane dodatki – w postaci licznych, często oświetlanych półek. Obowiązkowym elementem wyposażenia jest oczywiście sofa. Idealnie w tym zakresie sprawdzi się model w dużym, geometrycznym kształcie, z tapicerką utrzymaną w stonowanej kolorystyce. Największą popularnością cieszą się te posiadające rozkładane oparcie lub funkcję spania. Na jakie jeszcze elementy powinniśmy zwrócić uwagę mówiąc o nowoczesnych meblach do salonu? Na oryginalne pufy i fotele będące interesującym wyposażeniem praktycznego wnętrza. Niecodzienna forma w połączeniu z unikatowym designem okaże się nieodłączną częścią pomysłowo zaaranżowanego salonu. Do tego koniecznie szafka RTV, najlepiej pozbawiona obficie zdobionych frontów, które zamiast zdobić – przytłoczą wnętrze. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie minimalistyczna szafka, najlepiej w białym lub innym, neutralnym kolorze, dzięki czemu idealnie dopasuje się do aranżowanej przestrzeni.