Większość osób zazwyczaj decyduje się na kupno klasycznych kwiatów świeżych, ponieważ to one właśnie są idealne do aranżacji wiosennych czy letnich. Czasem jednak istnieje potrzeba zakupienia składników na stworzenie aranżacji ze sztucznych elementów – zwłaszcza gdy zależy nam na tym, aby to, co tworzymy, było wyjątkowo wytrzymałe. Jak poradzić sobie z tym problemem?

W hurtowniach florystycznych nie brak rozmaitych podkładów sztucznych, które sprawdzają się w różnych, tworzonych przez nas aranżacjach. Duża ich liczba sprawia jednak, że często trudno jest nam idealnie dobrać właściwe podkłady, zwłaszcza jeśli nie mamy w tym temacie zbytniego doświadczenia. Z tego powodu ważne jest, aby poznać wszystkie rodzaje podkładów, które są dostępne – to pozwoli na ich analizę i wybranie tych najlepszych do danego projektu.

podkłady sztuczne

Przy trwałych aranżacjach

Wiele osób, słysząc o podkładach wykonanych ze sztucznego materiału, oczyma wyobraźni widzi specjalne gąbki, które wkłada się do koszyków, aby móc wykonać na nich swoje aranżacje kwiatowe czy dekoracyjne. Tymczasem podkłady sztuczne to również ciekawe formy podkładów w zupełnie innej formie, która będzie idealna dla każdego, kto ma nadzieję na stworzenie pasującej do całości wiązanki. Zaletą sztucznych podkładów jest przede wszystkim ich trwałość – dzięki zastosowaniu materiałów, które nie więdną, a wyglądają atrakcyjnie przez długi czas możemy stworzyć bardzo wytrzymałe, ciekawe dla oka aranżacje. Zdecydowaną zaletą jest to, że przeżyją praktycznie każdą pogodę, właśnie z uwagi na to sztuczność wykorzystywanego materiału.

Bukiety okazjonalne i stroiki

Najczęstszym rozwiązaniem w przypadku podkładów sztucznych jest wykorzystanie konkretnych form podkładów zielonych. Takie pokłady w świetny sposób imitują prawdziwe iglaki, co sprawdza się przede wszystkim we wszystkich rodzajach bukietów o dużej trwałości, np. w przypadku wieńców, które mają potem być przechowywane na dworze. Z tego powodu podkłady sztuczne wykorzystuje się głównie w przypadku bukietów na cmentarze, ale również wieńców na uroczystości patriotyczne czy rozmaite rozdania nagród. Co więcej, dzięki różnorodności form – znaleźć bowiem można podkłady sztuczne, które wykonane są zarówno w formie bazy wieńca, jak również i specjalnych, pojedynczych gałązek – bez trudu znajdziemy idealne dla nas rozwiązania, aby stworzyć ciekawe, okazjonalne stroiki, zwłaszcza na czas bożonarodzeniowy. Warto zadbać tylko, aby podkłady sztuczne wykonane były w nowoczesny sposób, co gwarantuje ich świetny wygląd przez dłuższy czas.