Rolety plisowane coraz częściej stanowią zastępcze wyposażenie wnętrz tradycyjnych firan, czy też zasłon. Dzieje się to z kilku powodów. Pierwszym z nich jest przyniesiona moda z zagranicy. To właśnie rolety stanowią główną funkcje dekoracyjną w oknach w krajach lepiej rozwiniętych oczywiście nie tylko z powodu estetycznych, ale i kilku przydatnych zalet. Pierwszą z nich jest lepsze utrzymanie czystości. To bardzo ważne, zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie związane z kurzem oraz pyłem. Materiałowe zasłony oraz firany to wręcz oaza gromadzącego się kurzu, który wraz z każdym pociągnięciem materiału rozprzestrzenia się na całe pomieszczenie. Z tego względu rolety plisowane są bezkonkurencyjne. Kolejną sprawą jest wygoda z ich korzystania. Na ich komfort przekłada się ich forma zwijania, o której możemy zadecydować w sklepie pod czas ich kupowania. Ostatnią rzeczą jest fakt, że rolety plisowane to idealny dodatek do prawie każdego rodzaju wnętrz. Po więcej ciekawych informacji na temat rolet w formie eleganckiego plisowanie znajdziecie już w poniższym materiale.

Uniwersalność

Ich dużym atutem jest możliwość dopasowania ich do każdego rodzaju kształtu okien. To sprawia możliwość zakupu rolet plisowanych przez każdego bez względu na rodzaj okien w swoim domu. To samo tyczy się wyboru materiału rolet. Na rynku znaleźć można szeroką ofertę, która jeszcze bardziej zachęca nas do ich zakupu. Dzięki temu, rolety możemy śmiało dopasować do wystroju wnętrz oprócz tego, że będą praktycznym dodatkiem to również świetnie sprawdzą się w wersji dekoracyjnej.

Rolety jedno i dwufunkcyjne

Oprócz tego, że rolety plisowane możemy zakupić na każdą ramę okienną, w wybranym przez siebie materiale, producenci oferują dodatkowo możliwość zadecydowania o ich funkcjonalności. Na rynku zakupić można rolety jedno i dwu funkcyjne, które dotyczą ich sposobu zwijania. Jednofunkcyjne rolety są możliwe do zwinięcia do góry, natomiast te dwufunkcyjne w obydwu kierunkach. Te drugie cieszą się znacznym zainteresowaniem, poprzez zwiększenie ich praktyczności, jak i wspomnianej funkcjonalności.

rolety plisowaneWolno wiszące i w kasecie

Tego typu rolety chętnie są wykorzystywane na oknach dachowych jak i oknach ściennych, które są wprowadzane w specjalnych prądownicach. X tego powodu producenci oferują dwie możliwości zakupu rolet plisowanych – rolety wolno wiszące oraz w kasecie. W obydwu wariantach roleta przybiera kształt zwijającej się harmonijki oraz na całej długości zwijana jest równolegle.