Zastanawiając się nad swoim zwierzątkiem domowych weź pod uwagę ilość czasu, jaką możesz mu poświęcać oraz to, czy na pewno ze swoim charakterem dogadasz się z konkretną rasą psa lub kota. Nie wszystkie zwierzęta będą chciały z Tobą współpracować, jeżeli nie będziesz potrafił wyszkolić swojego pupila, będziesz się irytował. Jeżeli już zdecydujesz się na mruczącego czworonoga dowiedz się, czego będziesz potrzebował.

Trzy podstawowe rzeczy, o których powinieneś pamiętać to: karma dla kota, kuweta ze żwirkiem oraz wygodne legowisko. Z tymi rzeczami będziesz mógł wprowadzić pupila do swojego domu! Później możesz zacząć urozmaicać wyposażenie dla czworonoga kupując różne zabawki, kłębki wełny, wędki z piórkami etc.

Po pierwsze karma dla kota. Powinna składać się głównie z mięsa oraz jego podrobów. Nie powinna zawierać zbóż (ze względu na to, że koty ich nie trawią). Najlepsza jest karma Purina, która zawiera bardzo dużo białka oraz tłuszczy. Wybierając odpowiednią karmę pamiętajcie o tym, aby nie zawierała ona więcej niż 8% węglowodanów. Są takie produkty, które w swoim składzie mają ich ponad 40%, co jest zwiastunem szybkich problemów ze zdrowiem dla Twojego ulubieńca.

Po drugie kuweta. Kot nauczony czystości będzie tam załatwiał swoje potrzeby. Jednak to Ty wybierz taką, która będzie mieściła się w Twoim mieszkaniu lub domu. Pamiętaj, że im większe mieszkanie lub dom, tym więcej kuwet powinno się w nim znaleźć, jeżeli nie chcesz zastać przykrej niespodzianki za kanapą lub na łóżku. Dodatkowo pamiętaj o żwirku. Każdy rodzaj ma swoje plusy oraz zalety, sprawdź który będzie najlepszy oraz najwygodniejszy dla Ciebie. Weź również pod uwagę wiek kota, ponieważ są takie rodzaje żwirku, które wydają niepokojące dla kociąt odgłosy przy zakopywaniu.

Jeżeli zależy Ci również na tym, aby kot nie przesiadywał na kanapach lub poduszkach w pokoju dziennym, będzie to trudne. Jednak, aby zminimalizować jego wizyty w miejscach niepożądanych spróbuj wybrać mu królewskie posłanie, które pokocha i nie będzie chciał go opuszczać dla Twoich pięknych poduch.

A zatem, wybierając nowego czworonożnego członka swojej rodziny pamiętaj, aby na liście zakupów znalazła się karma Purina z dobrym składem, wygodna kuweta z odpowiednim żwirkiem, a także komfortowe posłanie dla Twojego pupila. Te trzy rzeczy sprawią, że polubicie się ze swoim kotkiem i stworzycie zgrany team do zabaw! Jednak pamiętaj, że te zwierzaki ponad wszystko cenią sobie niezależność, nawet wtedy, kiedy są bardzo towarzyskie. Nie zamęcz go!