tablice kredoweDodatki dekoracyjne do różnych przestrzeni domowych mają nie tylko wymiar estetyczny, ale również szerokie zastosowanie praktyczne. Elementy jak różnego rodzaju tablice od wielu lat coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność w domach tysięcy Polaków. W przeszłości popularnym rozwiązaniem były tablice korkowe służące głównie jako punkt do ekspozycji artystycznych dzieł najmłodszych członków rodziny oraz jako wydajne codzienne planery. Obecnie warianty te, chociaż stale obecne, są coraz skuteczniej wypierane przez tablice kredowe oraz magnetyczne.

Powrót do korzeni

Tablice kredowe kojarzą się większości dorosłych przede wszystkim z przestrzenią szkolną, gdzie stanie przy takiej wielkogabarytowej tablicy starając się udzielić odpowiedzi na pytania nauczyciela było jednym z bardziej nieprzyjemnych doświadczeń. Obecnie tablice kredowe lub tak zwane „kredówki” to wydajne narzędzie, które odnajduje swoją drogę do coraz większej ilości mieszkań. Domowe pracownie różnego typu przeważnie posiadają taki czy inny wariant tablicy w celu lepszego organizowania kolejności zadań. Odpowiednia priorytetyzacja to podstawa sukcesu w nowocześnie zorientowanym świecie. Codzienna, ciągle wzrastająca ilość obowiązków sprawia, że wielozadaniowość musi być wspomagana wszystkimi dostępnymi sposobami. Tablice kredowe to proste, wydajne oraz niedrogie narzędzie, które skutecznie pomoże każdemu w lepszym logistycznym ogarnięciu wielu problemów. Niewielkie wymiary, oraz długa żywotność sprawiają, że tego rodzaju artykuły wydajnie służą latami stając się integralną częścią wyposażenia domu, bez której w niedługim czasie niezdolnym jest się funkcjonować.

Uniwersalność w zastosowaniu

Tablice kredowe dają znacznie większe pole do manewru w użytkowaniu niż inne warianty – korkowe oraz magnetyczne. Są one doskonałym rozwiązaniem dla wzrokowców, którzy muszą najpierw napisać to, co mają zapamiętać, a później nieustannie mieć komunikat przed oczami. Użycie różnych kolorów kredy w celu stworzenia określonego planu działań pozwala na większe zaangażowanie się w dany problem oraz wybrnięcie z niego. Tablice korkowe oraz magnetyczne pozwalają jedynie na przyczepianie gotowych komunikatów lub wydruków za pomocą szpilek, pinezek i magnesów. Tradycyjna kreda dla pamięci jest jednak o wiele bardziej efektywna. Ponadto tablice kredowe to produkt swego rodzaju uniwersalny, który swojej funkcjonalności nie wytraca poza officową przestrzenią. Zakup takiego dodatku do pokoju dziecięcego szybko się zwraca w postaci chociażby lepszego rozwoju zdolności pamięciowych dziecka oraz manualnych – poprzez malowanie kolorową kredą najróżniejszych rzeczy.