Sale szkoleniowe, szkoły, świetlice, a nawet pokoje dziecięce czy gabinety – we wszystkich tych miejscach swoje zastosowanie znajdą tablice suchościeralne w różnych rozmiarach oraz opcjach montażowych. Są nowszą generacją starych tablic kredowych, jeszcze niedawno obecnych praktycznie we wszystkich szkołach. Jak każde rozwiązanie, mają swoje wady i zalety.

Przede wszystkim tablice suchościeralne wydają się bardziej uniwersalne w swojej formie, przez co często kupujemy je chętniej do nietypowych wnętrz i służą nam również w domach. Jednocześnie z pewnych względów wiele osób preferuje nadal klasyczne tablice kredowe albo rozwiązania z dużymi kartkami papieru. Sprawdźmy, kiedy warto wybrać tablice oraz w jakich sytuacjach ujawniają się ich wady.

Czystość za pewną cenę

Istotną cechą tablic suchościeralnych, która często sprawia, że są one wybierane zarówno do szkół, jak i domów czy biur jest czystość ich tablice suchościeralnestosowania. W odróżnieniu do tablic kredowych nie mamy tutaj uciążliwego pyłu kredowego czy mokrej, a potem brudnej gąbki, która służy zmywaniu napisów z tablicy. Alternatywą jest sucha gąbka ze specjalnego materiału, która świetnie ściera mazaki w rozmaitych kolorach. Jest to cecha, która znacznie ułatwia utrzymanie czystości w miejscu pracy, nauki czy domu. Z drugiej strony jednak ma to pewną cenę – zarówno gąbki, jak i pisaki trzeba regularnie uzupełniać, a w przypadku tych ostatnich dbać, by nie wysychały i były przeznaczone do pisania po tablicach tego rodzaju. Co więcej, również powierzchnia tablicy z czasem ulega zużyciu, dlatego ważne jest, aby regularnie ją czyścić i dbać o jakość pisaków.

Kilka opcji w jednym

Warto mieć na uwadze, że tablice suchościeralne (https://wally.com.pl/k424,tablice-suchoscieralne.html) mają również prostą zaletę: są uniwersalne. Mogą pełnić funkcję typowej tablicy, po której po prostu piszemy mazakami, dlatego dobrze sprawdzają się we wszelkich miejscach szkoleniowych i związanych z edukacją. Alternatywnie możemy stosować ją również jako tablicę magnetyczną – często za opcję magnetyczną trzeba dodatkowo zapłacić, jednak dobrze sprawdza się w użytku domowym czy profesjonalnym. Co więcej, tablice suchościeralne często posiadają też specjalne haczyki, na których możemy zawiesić blok kartek papieru, aby na nich pisać np. podczas szkolenia czy rozmaitych zabaw i burzy mózgów. Co więcej, nowoczesne tablice tego rodzaju pełnią również funkcję elektromagnetyczną, czyli mogą być stosowane przy nauczaniu interaktywnym. To sprawia, że świetnie sprawdzają się w nowoczesnych szkołach, ograniczając wydatki na sprzęt multimedialny do jednego produktu stosowanego na kilka sposobów.