Kotły ze sterownikami, regulator temperatury, miedziane rurki czy rozdzielacz mieszający – wszystkie te nowoczesne rozwiązania sprawią, że rachunki za ogrzewanie będą znacznie mniejsze. Warto jednak wiedzieć, kiedy i co zastosować, żeby mówić o maksymalnych oszczędnościach. W naszym klimacie warto o to zadbać, ponieważ musimy ogrzewać domy przez kilka miesięcy w roku.

Wspomniany rozdzielacz mieszający to niepozorne urządzenie, o którego istnieniu wielu z nas nawet nie wie, a wykonuje on niezwykle ważną pracę – zastosowany jest w każdej instalacji, czy to podłogowej czy grzejnikowej, i doprowadza wodę do urządzeń grzewczych. Niezwykle ważne jest, jak to robi, z jakim ciśnieniem i efektywnością. Odpowiednio dobrany rozdzielacz może dać nam spore oszczędności, dlatego nie należy akurat na tym elemencie oszczędzać.

rozdzielacz mieszający

Ogrzewanie podłogowe Wiele osób obecnie decyduje się na ogrzewanie podłogowe, ponieważ jest wydajne i pozwala na zupełne ukrycie wszystkich elementów grzewczych, co również ma znaczenia – w tym wypadku estetyczne. Ważne jednak, żeby taki system był odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb i wielkości domu, ponieważ często nie jest on wystarczający. Koniecznie trzeba zadbać, żeby zastosowane rozdzielacze mieszające nie tylko były odpowiednio wydajne, ale również oszczędne. Obecnie jest wielu dobrych producentów, którzy zadbają o wysokość naszych rachunków za ogrzewanie. Ważny jest, żeby rozsądnie wybierać.

Ogrzewanie grzejnikowe Zdecydowanie bardziej popularne, ponieważ – to chyba najważniejsze – zdecydowanie tańsze w instalacji. Z wydajnością bywa różnie, ponieważ wiele zależy od zastosowanych rozwiązań i technologii. Przestarzałe grzejniki, rurki czy rozdzielacze mieszające sprawią, że nie będziemy zadowoleni z wydajności, a ponadto rachunki będą mogły przyprawić nas o ból głowy. Warto więc wydać nieco więcej, ale sprawić, żeby nasze ogrzewanie grzejnikowe było odpowiednio zoptymalizowane, czyli wydajne i stosunkowo tanie. Wspomniany rozdzielacz mieszający to tylko jeden z wielu elementów, o które trzeba zadbać podczas instalacji ogrzewania, które będzie funkcjonowało przed długie lata.