Moda weselna ewoluuje i szybko się zmienia, dlatego trendy z poprzedniego sezony mogą okazać się nieaktualne i trzeba będzie szukać nowych pomysłów. Niezwykle popularne obecnie są wazony szklane, jako nietypowe ozdoby weselne – nie chodzi bowiem, żeby wstawiać w nie jedynie kwiaty, ale również o to, żeby same w sobie dobrze wyglądały i dodawały stołom wyrazu. A możliwości jest bardzo dużo! Szkło jest materiałem bardzo wdzięcznym, ponieważ podczas wytwarzania można nadać mu przeróżne, nawet najdziwniejsze kształty. Sprawia to między innymi, że jest doskonałym dodatkiem i sprawdza się jako ozdoba. Wybór wazonów szklanych jest niemalże nieograniczony, a mają one bardzo różne kształty i zastosowania. Warto wspomnieć, że często... nie są tworzone z myślą o przechowywaniu kwiatów. Ich wygląd już sam w sobie ma wartości artystyczne i doskonale pasuje do bardziej surowych, zimnych wnętrz. Jest również dobrym i uniwersalnym dodatkiem podczas uroczystości weselnych.

Wiszące wazony

Organizacja wesela to spore wyzwanie, a zmieniająca się moda sprawy nie ułatwia. Stałym elementem wystroju są jednak wazony szklane, które pojawiają się na stołach od bardzo dawna. Jednak nie można zapominać, że i tutaj moda i trendy mogą ewoluować. Ciekawym i coraz powszechniejszym rozwiązaniem są wazony podwieszane, które nie stoją bezpośrednio na stołach weselnych, tylko zwisają – są to zwykle niewielkie ozdoby, w których znajdują się niewielkie kwiaty i świece, co daje wspaniały efekt. To jednocześnie szansa na zwiększenie miejsca na samych stołach, gdzie w tej sytuacji nie musimy wygospodarowywać miejsca dla wazonu.

wazony szklaneNietypowe kształty

Jak już zostało wspomniane, szkło jest materiałem pozwalającym na wiele, a nietypowe kształty mogą prowadzić do powstawania małych dzieł sztuki. Wazony szklane stawiane na stołach podczas wesel są coraz bardziej wymyślne i ciekawie wykonane – stanowią same w sobie wspaniałą ozdobę stołu, niekiedy nawet bez wstawiania do nich kwiatów. Wystarczy sprawdzić internetową ofertę wazonów, żeby przekonać się, jak ogromny potencjał w nich drzemie. Nic dziwnego, że pojawiają się na weselnych stołach, ale również w naszych domach jako nietypowe, ciekawie wyglądające ozdoby.

Kwiaty to tylko dodatek

Oczywiście większość osób decyduje się na wstawienie kwiatów do wazonu i to oczywiście bardzo rozsądne i wciąż modne rozwiązanie. Ważne jednak, żeby całość dobrze współgrała – kwiaty niech dopełniają wygląd wazonów szklanych i odwrotnie. Wtedy efekt może być oszałamiający, a na stole nie będą musiały pojawiać się już żadne ozdoby. Moda zmienia się bardzo szybko i jedne rozwiązania stają się przestarzałe, a inne nowoczesne. Wydaje się jednak, że kwiaty i ładne wazony na zawsze pozostaną na czasie.