Dbanie o porządki w domu są niezwykle istotne. Różnego rodzaju zabrudzenia mogą nieraz powodować trwałe szkody, dlatego też należy regularnie sprzątać i wykorzystywać do tego odpowiednie środki. By jednak sprzątanie nie było wielką udręką, warto się zabezpieczyć. Przykładem mogą być dobre wycieraczki ustawione przed drzwiami wejściowymi, na których zostaje większość piachu oraz zabrudzeń. Wycieraczka kokosowa jest jedną z najbardziej popularnych. Jak jest wykonana i dlaczego tak chętnie ją wybieramy? Warto się o tym przekonać! 

Wycieraczka kokosowa

Ta jakościowa wycieraczka wykonana jest z naturalnych kokosowych włókien. W trakcie produkcji włókna te łączone są z podkładem winylowym, który posiada funkcję antypoślizgową. Wycieraczki te są niezwykle cenione ze względu na właściwości osuszające. Te możliwe są dzięki wykorzystaniu naturalnego surowca.  Włókna kokosa idealnie absorbują wilgoć znajdującą się na podeszwie obuwia. 

Kiedy warto korzystać z wycieraczek kokosowych

Wycieraczki te najbardziej polecane są osobom zamieszkującym w domku jednorodzinnym oraz w zwykłych mieszkaniach. Również restauracje, czy biura oraz hotele mogą posiadać przed głównym wejściem estetyczną wycieraczkę z włókien kokosowych. 

Wycieraczki dostosowane do potrzeb

Ze względu na wymagania ze strony klientów, firmy zajmujące się sprzedażą wycieraczek oferują sprzedaż o różnej długości. Możliwy jest więc wybór odpowiadającego nam wymiaru. Na rynku dostępne są również gotowe wycieraczki kokosowe. Zazwyczaj składają się one w osiemdziesięciu procentach z włókna kokosowego, a jedynie w dwudziestu procentach z winylu. 

wycieraczka kokosowa

Wiele interesujących rozwiązań

W sklepach wnętrzarskich znaleźć można wiele ciekawych motywów, które prezentują wycieraczki kokosowe. Mogą to być śmieszne rysunki, napisy zapraszające do domu, czy inne wzorki. Wybór zależy od naszych upodobań. Ważne jest jednak to, by wybrać odpowiednią wielkość wycieraczki. Podczas zakupu powinniśmy również stawiać na jakość, a nie tylko na cenę produktu.