Sposobem ogrzewania dostępnych na rynku mamy całą masę. Będąc na etapie budowy domu warto podjąć decyzję o typie ogrzewania. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko masę czasu, ale także zaoszczędzimy pieniądze.

Obecnie najpopularniejsze ogrzewanie

ogrzewanie podłogoweNa pewno obecnie najpopularniejszym typem ogrzewania jest ogrzewanie podłogowe. Jest to jedyny typ ogrzewania, które nie unosi kurzu. Ogrzewanie podłogowe przekazuje ciepło poprzez promieniowanie. Powstaje dzięki temu ruch powietrza. Niekorzystna cyrkulacja powietrza jest również dzięki temu mniejsza, że temperatura podłogi jest bardzo niska i wynosi maksymalnie 26 stopni Celsjusza. Krążenie kurzu jest zatem minimalne. Zatem dlatego ogrzewanie to jest polecane dla wszystkich alergików. Wybierając podłogowe ogrzewanie oszczędzamy na energii. Ciepła podłoga na tyle podnosi komfort, że można obniżyć samą temperaturę powietrza w pomieszczeniu ogrzewanym nawet o 2 stopnie Celsjusza. To z kolei przynosi w zużyciu energii oszczędności, które dochodzą do 12% na rok.

Większa wilgotność oraz rozkład temperatury

Dzięki niższej temperaturze powietrza w pomieszczeniu ogrzewanym, jest wyższa jego wilgotność względna. Dzięki temu jest lepsze samopoczucie osób, które przebywają w tymże pomieszczeniu. Musimy także wiedzieć, że dla człowieka jest najkorzystniej, jeżeli wyższa temperatura jest właśnie przy podłodze, a niższa na poziomie głów. Wówczas zdecydowana większość z nas odczuwa tak zwany komfort cieplny oraz mamy dobre samopoczucie. Tak właśnie wygląda temperatura przy podłogowym ogrzewaniu. Zaletą równie istotną jest oddawanie równomierne ciepła całą powierzchnią podłogi. Ma to znaczenie szczególne we wszystkich pomieszczeniach o dużej powierzchni - holach i pokojach dziennych.

Niezmiernie ważna estetyka wnętrz

W instalacji ogrzewania podłogowego fakt, iż jest ona schowana sprawia, że jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie estetykę we własnym domu, warto dowiedzieć się więcej https://www.aquateam.pl/oferta/ogrzewanie/ogrzewanie-podlogowe-i-plaszczyznowe-wyposazenie/. Brak jakichkolwiek widocznych grzejnych elementów daje dużo większe możliwości samej aranżacji wnętrz. Jest to bardzo ważne przy planowaniu zagospodarowania efektownego podokiennej przestrzeni, która w tradycyjnym ogrzewaniu jest zarezerwowana na grzejnik. W związku z tym, że grzanie podłogi pod meblami nie ma najmniejszego sensu, doradza się często rozkład rur tak, aby móc ominąć przykryte miejsca. Jednak lepiej nie ustalać rozkładu mebli na stałe, a więc rozłożyć rury dokładnie pod całą podłogą i raczej decydować się na meble stojące na nóżkach. Będzie to o wiele rozsądniejsze i przemyślane.