catalanoRóżnorodność asortymentu łazienkowego potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Jeśli nie mamy sprecyzowanego zdania na temat poszczególnych kategorii ceramiki czy armatury łazienkowej, o dokonanie właściwego wyboru może być nam jeszcze trudniej. Dlatego warto choć po części zaznajomić się z nowym asortymentem łazienkowym, poznając przy okazji jego główne zalety.

Przykładem nowej kategorii produktów, które coraz częściej spotykamy we współczesnych łazienkach, jest ceramika wisząca, w tym wiszące miski WC, bidety czy pisuary. Tego typu rozwiązanie dawniej spotykane głównie w hotelach dobrej klasy, dziś zawędrowało również do mieszkań prywatnych. Zaletą tego typu produktów jest nie tylko ich efektowny wygląd, ale także wysoka funkcjonalność użytkowa. W łazience wyposażonej w podwieszaną miskę WC lub inną podwieszaną ceramikę łazienkową marki Catalano czy też wiszącą ceramikę innej znanej marki, dużo łatwiej o zachowanie nienagannej czystości. Zamocowana do ściany miska, bidet czy pisuar nie ma styczności z podłogą, dzięki czemu nie mamy najmniejszego problemu z dotarciem w każdy zakamarek łazienki i w jego dokładnym wyczyszczeniu. Podwieszana ceramika zajmuje mniej miejsca i bez problemu możemy dostosować jej wysokość do własnych potrzeb. Wisząca misa WC lub podwieszany pisuar to zatem idealne rozwiązanie dla osób bardzo wysokich lub niskich, dla których standardowe rozmiary klasycznych toalet mogą przeszkadzać w ich codziennym użytkowaniu.

Niewątpliwą zaletą wiszących misek WC lub innych elementów wiszącej ceramiki łazienkowej, jest możliwość ukrycia rezerwuaru z wodą. Ten schowany jest zazwyczaj za ścianą, z której wystaje jedynie elegancki włącznik uruchamiający mechanizm spuszczania wody. Sama ceramika wisząca, w tym wspomniana już wcześniej ceramika marki Catalano, instalowana jest na specjalnych stelażach, które następnie zabudowywane są płytami gipsowo-kartonowymi i wykańczane płytkami ściennymi. Niewątpliwą zaletą takiej ceramiki jest zatem możliwość stworzenia jednorodnej przestrzeni łazienki, która będzie urządzona w minimalistycznej, współcześnie wyjątkowo modnej konwencji.