Moda na rośliny doniczkowe w domu nie wychodzi z mody, a wraz z nadejściem wiosny trend nabierze zupełnie nowych sił. Klienci szukają coraz to bardziej egzotycznych roślin pragnąć, by ich wnętrze i kolekcja były zupełnie inne od pozostałych. Z drugiej strony większość kwiaciarni posiada dość ograniczoną ofertę, bazując przede wszystkim na sprzedaży kwiatów ciętych. Pod względem oferty przegrywają z marketami budowlanymi i ogrodniczymi, w których jednak oferta jest zazwyczaj nieuzupełniana i mocno wybrakowana - klient nie do końca wie więc, gdzie się zwrócić. Jeśli więc prowadzisz tego typu biznes albo zastanawiałeś się nad jednym, to oto rozwiązanie dla pytania skąd brać tego typu rośliny - hoduj je sam, wystarczą ci growboxy.

Co to growbox?

Growbox to nic innego jak namiot do uprawy roślin. Przybiera różne kształty, najczęściej “mikropokoju”, w którym możesz trzymać swoje sadzonki. Growbox pozwala na hodowlę nawet najbardziej egzotycznych roślin o bardzo specyficznych potrzebach dzięki możliwości ustawienia na stałe konkretnych warunków wegetacyjnych wewnątrz namiotu. Growboxy są pomieszczeniami szczelnie zamkniętymi, dzięki czemu możliwym jest stworzenie wewnątrz określonego ekosystemu. Należy pamiętać, aby growbox odpowiednio wyposażyć - w lampy o odpowiedniej sile światła, w wentylację, która uchroni nasze rośliny przed uduszeniem się, czy w regularne dostawy wody - jeśli to niewielki growbox, a my nie wiemy, jak zainstalować w nim automatyczne zraszanie, to możemy po prostu podlewać rośliny ręcznie.

Gdzie mogę prowadzić hodowlę?

roślina hodowana w growboxachTak naprawdę to wszędzie - w specjalnym budynku, domu, mieszkaniu, a nawet szopie - ważne, żeby było to miejsce osłonięte przed wiatrem i wodą oraz z dostępem do energii elektrycznej. Growboxy dostępne są w ogromnej gamie jeśli chodzi o rozmiary, sprawiając, że nawet ktoś wynajmujący kawalerkę może zaopatrzyć się w niewielki growbox. Tak naprawdę najważniejsze, abyśmy byli w stanie doprowadzić do nich wszystkie konieczne podłączenia, utrzymać w nich stałe warunki i regularnie o nie dbać. Hodowla roślin jest zajęciem na długie tygodnie, a nawet miesiące, w zależności od gatunku, wymaga także nieustannej uwagi i codziennej pracy - ale jeśli zdecydowaliśmy się na niewielki growbox, to nie musimy się martwić, możemy to zajęcie wykonywać spokojnie w czasie wolnym, przed i po pracy. Jeśli naszym celem jest sprzedaż roślin, to pamiętajmy także, że nie musimy czekać, aż rośliny osiągną pełny rozkwit i rozmiar - możemy oferować naszym klientom także sadzonki czy niewielkie egzemplarze, zachęcając ich do samodzielnej dalszej opieki nad roślinami.