Obecnie, gdy każdy posiada minimum kilkudziesięciu osobowy krąg znajomych zorganizowanie dużej imprezy – pod względem stworzenia listy gości nie przedstawia żadnego problemu. Kłopot zaczyna się w momencie logistycznego rozplanowywania całej imprezy. Duże wydarzenia jak np. zabawa sylwestrowa organizowana w domu jednorodzinnym przy suto zastawionym stole, może szybko sprawić (i sprawia) nie lada problem prostym niedoborem – jest nim brak krzeseł. Dla przeciętnego konsumenta krzesła bankietowe to z reguły 5 względnie takich samych krzeseł, które zbiera się z całego domu na tak zwaną dostawkę. Jednak w przypadku planowania większych imprez trzeba zainwestować.

Prezencja przede wszystkim

Większe domowe spotkania opierają się w dużej mierze na prezencji całego domostwa. Co za tym idzie każdy detal ma znaczenie, a każdy kontrast zostanie szybko zauważony. Krzesła bankietowe są tego idealnym przykładem. Suto zastawiony stół, odremontowany pokój i ...co druga osoba siedzi na taborecie – to z pewnością ten detal większości zapadnę w pamięć. Tego typu niedociągnięcia są niedopuszczalne. Imprezy towarzyskie w domu (o sporej przestrzeni) to okazja żeby zabłysnąć pośród znajomych czy szefostwa. Niedobór krzeseł może wydawać się czymś śmiesznym, jednak jest to problem, który się pojawia i to pojawia nagle. Wtedy trzeba kombinować, prosić sąsiadów lub próbować różnych aranżacji by ukryć fakt (co się nie uda), a przyznanie się do nieprzemyślenia i złego przygotowania nie wchodzi w grę. Posiadając duży dom pewne wydarzenia trzeba planować z dużym wyprzedzeniem. Sylwester to jedna okazja, a święta bożonarodzeniowe to druga. W tym drugim przypadku zawsze zjedzie się dalsza rodzina, która ludzi oceniać. Lepiej więc minimalizować szansę na „przyczepki”. Krzesła bankietowe to wydatek nieprzekraczający 50 – 60 złotych za dobry wizualnie model, który będzie w stanie wpasować się w większość styli wykończeniowych (zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych). Można je spokojnie trzymać w piwnicy i wyciągać na specjalne okazje, gdy planowana liczba gości będzie zauważalnie większa.

Obecnie sklepy meblowe wprowadzają różne przeceny, okazje oraz obniżki, warto więc mieć oczy otwarte i zacząć powoli się przygotowywać do przyjęcia większej liczby gości. Grudzień już niedługo, a zorganizowanie imprezy z klasą zarówno w gronie rodziny lub znajomych nie musi być wysysającym siły procesem. Pewne problemy da się rozwiązać zanim się pojawią – brak wystarczającej ilości krzeseł jest właśnie jednym z nich. Później będziemy mieli więcej czasu (i środków) na skupienie się na ważniejszych priorytetach.