szafa do przedpokojuKorytarz to pomieszczenie, które odpowiada za pierwsze wrażenie u gości. Stylowo urządzony zapewni nam dobry humor – zarówno po wyjściu z domu, jak i po jego powrocie. Niestety, w wielu przypadkach jest tak mały, że jego aranżacja jest naprawdę bardzo trudnym wyzwaniem, w szczególności jeśli chodzi o dobór odpowiednich mebli.

Szafy do przedpokoju — funkcjonalne rozwiązanie

Zanim dokonamy jej zakupu, należy dokładnie wymierzyć dostępną przestrzeń oraz zastanowić się nad miejscem, w którym zostanie ustawiona. Ważną bowiem zasadą jest, aby mebel nie utrudniał komunikacji pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Nie bez znaczenia pozostaje również funkcja, jaką ma do spełnienia. W sytuacji, gdy domownicy posiadają oddzielną garderobę do przebierania, wówczas w korytarzu może znaleźć się jedynie lekki mebel z otwieranymi drzwiami. Jeśli jednak ma spełniać kluczową rolę w przechowywaniu codziennych ubrań, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup dwuskrzydłowej konstrukcji o zróżnicowanym układzie półek oraz drążków. Tego typu mebel okaże się najlepszym rozwiązaniem. Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie korzystanie z szafy, można zdecydować się na dodatkowy montaż specjalnych drążków oraz prowadnic, które ułatwią dotarcie do najdalej wysuniętych zakamarków.

Wyposażenie szafy do przedpokoju

Dobry mebel powinien charakteryzować się podstawową zaletą. Jest nią oczywiście bezproblemowy dostęp do znajdującej się wewnątrz zawartości. Kurtki, szaliki, czapki – wszystko to musi być na wyciągnięcie ręki, aby każdy z domowników bez trudu przygotował się do wyjścia. Jednym z elementów funkcjonalnego wyposażenia szaf są drążki przeznaczone do wieszania okryć wierzchnich. Ważne, aby były wykonane z solidnych materiałów, które wytrzymają obciążenie ciężkich ubrań. Dobra szafa do przedpokoju (https://all4.house/pol_m_Przedpokoje_Szafy-do-przedpokoju-407.html) nie może również obyć się bez funkcjonalnych półek, służących do przechowywania dużych, niewymiarowych rzeczy lub obuwia.

Design nie bez znaczenia

Kompletując wyposażenie, musimy wziąć pod uwagę również kwestię dopasowania do pozostałych elementów znajdujących się we wnętrzu. Musimy bowiem pamiętać, że korytarz jest nie tylko częścią mieszkania służącą do przechowywania odzieży, ale również wizytówką całego domu. A zatem szafa do przedpokoju powinna spełniać walory nie tylko funkcjonalne, ale również wizualne. W małych powierzchniach świetnie sprawdzają się meble w jasnej kolorystyce, dodatkowo wzbogacone lustrem. Nowoczesne aranżacje polubią się z lakierowanymi konstrukcjami, zaś modele o przecieranej strukturze drewna podkreślą wystrój stylistyki prowansalskiej.