Reprodukcje malarskie to temat dość kontrowersyjny. Sporo osób uważa, że artyści specjalizujący się w ich wykonywaniu mają nie do końca czyste intencje, podobnie zresztą jak ich nabywcy. Doszukiwanie się w tym procederze drugiego dna jest powszechne.

Warto jednak spojrzeć na sprawę z nieco innej perspektywy. Wielbiciele konkretnego malarza czy też dzieła sztuki, marzą by je posiadać w swoim domu, co oczywiście jest nierealne. Wówczas dobrej jakości reprodukcje malarskie są ciekawą opcją. Nierzadko wykorzystuje się ją także w przestrzeni publicznej czy też różnych biurach, restauracjach czy lokalach. Daje to interesujący efekt i nierzadko robi piorunujące wrażenie na wszystkich tych, którzy widzą dane dzieło pierwszy raz.

Reprodukcja a plakat

kobieta tworzy reprodukcje malarskąPrzeglądając różnego rodzaju strony w Internecie poświęcone reprodukcjom malarskim, możemy natknąć się na masę ofert. Od wielu lat bardzo dużą popularnością cieszą się kopie obrazów czy też fotokopie w formie plakatów. Tak naprawdę tego typu produkt możemy zamówić w dowolnym rozmiarze i dowolnie dostosować go do danego pomieszczenia czy też ramy. Obecnie praktycznie każdy obraz można wydrukować jako fotokopie. Jeżeli zależy nam na taniej i ładnej ozdobie naszego mieszkania to takie plakaty będą odpowiednie. Szeroki wybór reprodukcji w tej formie można znaleźć w sklepie wally.com.pl. Oczywiście  taka reprodukcja różni się od  tej ręcznie wykonanej stworzonej przez artystę, który posiada odpowiednie umiejętności, talent oraz wiedzę. Są to niezbędne cechy do stworzenia dobrego obrazu. Sam proces malowania jest poprzedzony przecież odpowiednimi przygotowaniami- chodzi tu głównie o zorientowanie się w technice, w jakiej dane dzieło zostało stworzone. Sporo czasu zajmuje również zebranie niezbędnych materiałów, nierzadko trudno dostępnych. Kiedy artysta posiada już to wszystko, to może zabrać się do mozolnej pracy. Stworzenie reprodukcji malarskiej to prawdziwe wyzwanie, stąd też wynika ich wcale niemała cena.

Cena

Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje taka swoista kopia znanego obrazu. Otóż na pewno dużo więcej niż niejeden obraz początkującego malarza. Za dobrą reprodukcję malarską najczęściej przyjdzie nam zapłacić około 1000 złotych. Wszystko dodatkowo jest uzależnione od tego, jakim obrazem jesteśmy zainteresowani i od faktycznej jakości wykonania. Oczywiście możemy znaleźć znacznie tańsze oferty, jednakże powinny one wzbudzać lekkie podejrzenia. Żaden artysta specjalizujący się w reprodukcjach nie wykonana obrazu za kilkanaście złotych. Jeśli jesteśmy na poważnie zainteresowani czyjąś pracą, to warto ją obejrzeć bezpośrednio i ocenić czy faktycznie jest warta swojej ceny i czy to jest to, czego szukamy.