Schody metalowe stanowią ciekawą propozycję dla schodów drewnianych czy żelbetowych. Znajdują największe zastosowanie we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym wydaniu. Jakimi zaletami mogą się poszczycić?

Atuty schodów metalowych

Trwałość oraz modny design to niekwestionowane atuty tychże schodów, które z uwagi na swój uniwersalny charakter mogą zdobić przestrzeń modernistyczną, jak i urządzoną w tradycyjnej odsłonie. Wykorzystywana do produkcji stan kwasoodporna będzie zachwycać swoim wyglądem nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania, choć jest o wiele droższa od aluminium czy stali nierdzewnej, a także bardziej skomplikowana w obróbce. Jakie jeszcze atuty można przypisać schodom metalowym? Na uwagę zasługuje fakt, że są lżejsze niż konstrukcja żelbetowa, a także sztywniejsze niż schody drewniane. Należy również pamiętać, że stal daje nam nieograniczone możliwości kształtowania, dzięki czemu konstrukcja może przybierać rozmaite formy. Bardzo modne, w szczególności w małych wnętrzach jest stosowanie schodów spiralnych.

Wady schodów metalowych

Konstrukcja z metalu jest zimna w dotyku, co stanowi o jednym z mankamentów. W dodatku kiepsko wygłusza wszelkie uderzenia, a spadające przedmioty są bardziej narażone na ryzyko rozbicia.

Zalety schodów drewnianych

coraschody.net.pl

Schody drewniane można wykonać na każdym etapie wykańczania mieszkania. Z uwagi na stosunkowo lekką konstrukcję, nie obciążają ani stropu, ani podłogi. Aby nabrały wrażenia lekkości, stosuje się konstrukcję ażurową, nie zabierającą światła. Z uwagi na posiadane właściwości sprężyste, mogą być dowolnie kształtowane i usytuowane. Schody spiralne, jednozabiegowe, zabiegowe – w zależności od naszych osobistych preferencji, możemy zdecydować się na każdy rodzaj konstrukcji. Więcej o rodzajach schodów drewnianych można przeczytać tutaj: http://coraschody.net.pl/pl/schody-drewniane

Wady schodów drewnianych

Aby drewno po latach użytkowania posiadało swój dawny urok, konieczne jest jego zabezpieczenie olejem lub lakierem. Regularne zabiegi konserwujące są bowiem stałym elementem ich korzystania. Kolejnym mankamentem może być ich skrzypienie. Nie od dziś wiadomo, że drewno pracuje, dlatego wraz z upływem czasu może wydawać charakterystyczne dźwięki.